Panele LED – nowoczesność i oszczędność energetyczna

1 year ago

Postęp w dziedzinie oświetlenia zaowocował powstaniem produktu, którego wszyscy oczekiwali, choć nie wszyscy się tego spodziewali – oświetlenie z diodami LED. Technologia ta posiada wiele zalet, które rosną wraz z jej rozwojem. Znalazła ona również zastosowanie w popularnych panelach, w tym panelach typu Armstrong.

Korzyści płynące z paneli LED

Główną zaletą oświetlenia LED jest oszczędność energetyczna. Dioda LED zużywa znacznie mniej energii niż świetlówki, nie mówiąc już o tradycyjnych żarówkach żarowych czy halogenach. Szacuje się, że oświetlenie LED pozwala na zaoszczędzenie średnio około 50% energii, choć często oszczędności są jeszcze większe.

Korzyść ta dotyczy również paneli LED. Ponieważ często stosuje się je w miejscach, gdzie potrzeba dużo światła, łączne oszczędności są znaczące. Panele LED są również mniejsze, bardziej estetyczne i dają większe możliwości aranżacji wnętrz.

Zastosowanie paneli LED

Oświetlenie LED jest również wykorzystywane w panelach. Wcześniej stosowano w nich głównie świetlówki. Zmiana ta sprawiła, że liczba zalet paneli LED wzrosła. Są one nie tylko bardziej energooszczędne, ale także praktyczne i estetyczne.

Dzięki temu panele LED można stosować zarówno w pomieszczeniach przemysłowych, biurach, jak i coraz częściej w mieszkaniach. Wysokiej jakości panele LED są na tyle estetyczne, że niemal stapiają się z sufitem i mogą być prawie niezauważalne, stanowiąc dodatkowy atut wizualny.

Typy paneli LED

Ze względu na niewielkie rozmiary diod LED w porównaniu ze świetlówkami, udało się zmniejszyć wymiary paneli. W efekcie można je łatwiej dopasować do wyglądu wnętrza, możliwości technicznych czy potrzeb. W sufitach panelowych Armstrong również powszechnie stosuje się panele LED.

Panele LED dostępne są w dwóch podstawowych wariantach: natynkowych i podtynkowych. Ich wysokość i waga uległy jednak znacznemu zmniejszeniu. W rezultacie nawet panele montowane natynkowo wyglądają świetnie i wpływają na poprawę estetyki pomieszczeń.

admin