Konsola loft – prosty sposób na zmianę wnętrza

1 year ago

Szukając inspiracji na niebanalne wnętrza w mieszkaniu czy w domu, warto zwrócić uwagę na aranżacje loftowe. Styl industrialny to propozycja dla miłośników niebanalnego designu, ale też trwałych rozwiązań. Jednym z elementów, które pozwolą na wykreowanie takich wnętrz jest konsola loft. Jak zbudowany jest taki mebel?

Czym jest konsola loft?

Styl loftowy jest niepowtarzalny i ciężko pomylić go z czymkolwiek – przekonują projektanci i architekci. Aranżacje loftowe na pozór wydają się być surowe, jednak po bliższym przyjrzeniu się widać, że styl ten zachwyca detalami, tworzywami. Przestrzenie loftowe to miejsca, w których zauważymy stal, szkło hartowane, ale też kamień, cegłę i lite drewno. Wnętrza loftowe są widne, wysokie, najczęściej uzupełnione o wysokie okna, przez które wpada wiele naturalnego światła. Wnętrza takie doświetlane są przez stylizowane lampy.

Konsola loft to jedna z wielu propozycji na niebanalne meble do mieszkania inspirowane modą industrialną. Wśród innych mebli znaleźć można przede wszystkim stoliki kawowe, ale też stoliki wsuwane pod kanapę, stoliki nocne, regały, elementy wyposażenia łazienki.

Jak zbudowana jest konsola loft i gdzie się sprawdzi?

Konsola loft to elegancki i funkcjonalny dodatek, który sprawdzić się może praktycznie w każdym wnętrzu w naszym domu. Konsola opiera się na stabilnej konstrukcji z elementów metalowych, którą uzupełnia się o blat z litego drewna. Konsola jest wysoka, co nadaje jej optycznej lekkości. Wiele dostępnych modeli posiada dodatkową półkę z drewna czy perforowanego metalu, które nadają elegancji i szyku. Konsola loft może być wykorzystana w salonie, sypialni, przedpokoju. Na jej blacie znajdzie się dość miejsca na koszyk z kluczami, pocztę, ale też ramki ze zdjęciami czy pamiątki z podróży.

admin