Lampy pozycyjne LED dla wózków widłowych

8 months ago

Praca na rozbudowanych halach magazynowych oraz produkcyjnych niesie ze sobą mnóstwo niebezpiecznych sytuacji, na które trzeba się odpowiednio przygotować. Także dla współcześnie stosowanych wózków widłowych produkuje się światła pozycyjne LED, które znaleźć możecie w sklepie z lampami pozycyjnymi LED – Egkal.pl. Jak lampy pozycyjne sprawdzają się w wózkach widłowych i ile tak naprawdę powinno ich być?

 

Lampy pozycyjne LED i wózki halowe

 

Światła pozycyjne LED do wózków widłowych na halach produkcyjnych, jeśli chodzi o wielkość, mogą być nieco mniejsze od tych, które znajdują się w samochodach. Ich ogromną zaletą jest łatwość w montażu, zwłaszcza w przypadku, kiedy chcemy doposażyć stare wózki widłowe, gdzie stare światła nie działają w pełni lub trzeba zainstalować całe lampy od nowa. Bogate i wszechstronne rozwiązanie techniczne zapewnia komfort pracy w każdej sytuacji, m. in. gdy mamy do przewiezienia towary w warunkach ograniczonej widoczności, a także w sytuacji, kiedy w sąsiedztwie pracuje więcej wózków i bardzo trzeba uważać, by nie wchodzić sobie w drogę i nie spowodować wypadku, który oznacza zawsze straty techniczne oraz finansowe.

 

Światła pozycyjne LED w przemyśle handlowym

 

Hale, gdzie znajduje się dużo palet, kartonów, innego rodzaju opakowań oraz surowców wtórnych, najczęściej są odpowiednio oświetlone. Nie zwalnia to jednak pracowników z obowiązku dbania także o odpowiednie oświetlenie pojazdów poruszających się po obszarze roboczym. Dobrze zaopatrzonym w światła wózkiem przewozić można właściwie wszystko, od materiałów delikatnych, szklanych, wykonanych z tworzyw sztucznych, po materiały drewniane, metalowe, kamienne czy organiczne. Ciężar przewożonego towaru nie powinien mieć wpływu na intensywność odcienia światła zarówno przedniego jak i tylnego. Lampy pozycyjne LED dla wózków widłowych są optymalnie zabezpieczone, jeśli ich powierzchnia znajduje się nieco w głębi, dlatego do wózków widłowych w pierwszej kolejności poleca się światła o płaskiej powierzchni, a niekoniecznie wypukłej.

 

Lampy pozycyjne LED dla magazynierów

 

Obudowy lamp pozycyjnych wytrzymują nawet najbardziej ekstremalne warunki pracy. Wysokiej jakości plastik to nie jedyny element wykorzystywany do produkcji lamp. Ochronne znaczenie mają tutaj dodatki metalowe najwyższej klasy. W najdroższych wózkach widłowych dla zabezpieczenia strefy oświetlenia wykorzystuje się nawet tytan, dzięki czemu prawdopodobieństwo obtłuczenia czy choćby zarysowania lampy w czasie pracy spada właściwie do zera. Najlepiej przetestować wszystko osobiście.

 

 

admin