Zadaszony taras na piętrze

1 year ago

Przydomowy taras na piętrze może zmienić się w idealną przestrzeń wypoczynkową, o ile tylko wybierzemy wygodne meble i atrakcyjne dodatki. Taki taras może posłużyć jako miejsce do relaksu, przydomowa jadalnia czy też miejsce do pracy. Jak zmienić jego oblicze?

Wybieramy meble na taras na piętrze

Kluczem do stworzenia wygodnej przestrzeni wypoczynkowej są meble ogrodowe. Zadecydujmy, czy na tarasie na piętrze wykreujemy przestrzeń wypoczynkową czy może miejsce idealne do podawania kawy i posiłków. Szeroki wybór mebli pozwoli na zaaranżowanie przestrzeni zgodnie z własnymi potrzebami. Dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne krzesła i stoliki – są one osadzone na konstrukcjach aluminiowych, które zapewniają im niską wagę. Niewątpliwie oryginalnym meblem okaże się wygodne krzesło ogrodowe, w którym siedzisko i oparcie wykonane są z trwałej liny polipropylenowej. Takie krzesło nie tylko zapewni komfort – stanie się ono doskonałą ozdobą i elementem, który podnosi estetykę otoczenia. Krzesła ustawmy przy niewielkim stoliku kawowym, którego blat wykonano z naturalnego drewna eukaliptusowego. Ten prosty mebel sprawi, że taras na piętrze nabierze bardziej egzotycznej oprawy. Uzupełnieniem mogą być lampiony z naturalnego rattanu, które pozwolą cieszyć się wspaniałą letnia aurą również wieczorami.

Taras na piętrze zadaszony pergolą

Taras na piętrze powinien być osłonięty przed słońcem – pomoże w tym dedykowana pergola tarasowa. Pergole wznosi się z elementów modułowych, co sprawia, że montaż jest niezwykle prosty. Na szczycie pergoli znajduje się dach wykonany z lameli – mogą się one obracać wokół własnej osi. Ruchoma konstrukcja dachu sprawia, że to my decydujemy o ułożeniu pergoli oraz o tym, jak wiele światła wpada na taras. Lamele w pozycji zamkniętej tworzą szczelny dach nad naszymi głowami.

 

 

admin