Wyposażenie pokoju dziecka

8 years ago

Pokój dziecka powinien dawać mu poczucie bezpieczeństwa oraz sprawiać, aby mogło ono dorastać w dobrych warunkach. Poza zabawkami, książkami czy innymi przedmiotami wykorzystywanymi codziennie w pokoju nie powinno zabraknąć klasycznych mebli, najlepiej dopasowanych do wieku i potrzeb dziecka.

Pokój dopasowany do wieku dziecka

Dziecko w wieku przedszkolnym uczy się samodzielności. Rodzice powinni wspomagać ten proces poprzez kupno mebli, z których dziecko może samodzielnie wyciągać niektóre ubranka czy przedmioty. W przypadku kilkulatków warto postawić w pokoju również niewielki stoliczek z krzesełkami. Na stoliczku powinny znaleźć się przybory do pisania, malowania, rysowania.

W pokoju pierwszoklasisty konieczne jest biurko – będzie ono służyło dziecku do nauki, czytania, pisania, odrabiania lekcji. Na biurku powinna znaleźć się także lampka, która pozwoli na swobodne czytanie również po zmroku.

Pokój nastolatka powinien być wypełniony półkami lub regałami. Umożliwią one przechowywanie książek, zbiorów hobbystycznych, gadżetów i innych.

Odpowiednie łóżko i pościel

Łóżko dziecka powinno być dopasowane przede wszystkim o jego wzrostu. Wraz z wiekiem dziecko rośnie, dlatego w pewnym momencie warto zastanowić się nad dużym łóżkiem pojedynczym czy też kanapą rozkładaną. Kupując łóżko oparte na ramie, warto zwrócić baczniejszą uwagę na materac. Na polskim rynku dostępnych jest wiele ciekawych produktów, wykonanych z naturalnych i syntetycznych włókien. Swoistą nowością są materace z wypełnieniem z włókna kokosowego. Doskonale wchłania ono wilgoć i zapewnia lepszą wymianę powietrza. Warto także dokonać wyboru pomiędzy materacem piankowym a sprężynowym.

Warto zastanowić się także nad kupnem konkretnej pościeli. Oryginalnym rozwiązaniem może okazać się kupno kolorowej pościeli. Od pewnego czasu na polskim rynku dostępna jest pościel 3D. Pościel ta odznacza się wykorzystaniem niezwykle trwałych włókien, jak i silnymi, żywymi kolorami. Pościel tego typu posiada nadruk na swojej powierzchni. Jest on na tyle realistyczny, że pozwala na skuteczną ozdobę każdego, dziecięcego pokoju. Pościel 3D ozdabiana jest motywami roślinnymi, zwierzęcymi, można znaleźć także egzemplarze ozdobione bajkowymi postaciami. Pościel 3D z pewnością przypadnie do gustu każdemu dziecku, a rodzicom znacznie łatwiej będzie nakłonić maluchy do udania się do łóżka.

admin