Łazienka naszych marzeń

8 years ago

Łazienki urządzamy często na szybko, bez namysłu. To duży błąd, gdyż jest to miejsce, w którym odpoczywamy po ciężkim dniu w szkole czy pracy. Powinna być urządzona funkcjonalnie, ale przede wszystkim ze smakiem.

Wybierając kolejne jej elementy pamiętać należy o ich trwałości oraz dopasowaniu do innych produktów w tym pomieszczeniu. Od czego zacząć? Z pewnością najważniejsze będą kafelki oraz odpowiednio dobrane meble!

Idealne kafelki łazienkowe

Czym powinny odznaczać się wysokiej jakości kafelki łazienkowe? Przede wszystkim ich rodzaj powinien być dopasowany do rodzaju pomieszczenia. Łazienki niewielkie powinny być wyłożone kaflami o gładkich i lśniących powierzchniach. Zdecydowanie powinno unikać się także ciemnych kolorów. Duże i przestronne pomieszczenia łazienkowe można wyposażyć kaflami o ciemniejszych kolorach i matowej powierzchni – w ich przypadku nie zachodzi potrzeba dodatkowego odbijania światła.

Kafelki powinny być odporne na działanie wilgoci, odpryskiwanie, lekkie uderzenia. Warto wybrać takie, które pozwolą na dopasowanie wypatrzonych mebli łazienkowych.

Meble – przede wszystkim wielofunkcyjne

Meble łazienkowe powinny spełniać dwa warunki: być funkcjonalne oraz eleganckie. Łazienka jest miejscem, gdzie poszukujemy spokoju i relaksu. Niech jej wyposażenie będzie dopasowane do tej potrzeby. Warto przemyśleć, jak zagospodarować posiadają ilość miejsca w łazience. Jeśli nie mamy wiele miejsca, postawmy na wąskie regały sięgające sufitu, szafkę po umywalką. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się także miękki kosz na brudna bieliznę czy ręczniki. W szafkach czy na regałach umieszczamy oczywiście kosmetyki, przybory kosmetyczne i inne przydatne przedmioty (np. leki).

Wiklina w łazience

Wśród ciekawych mebli łazienkowych warto zwrócić uwagę na kosze wiklinowe – jest to jednak opcja dla większych pomieszczeń. Są one nie tylko eleganckie i gustowne. Przede wszystkim pomogą w przechowywaniu miękkich przedmiotów.

W sklepach znajdziemy również stojące szafki z uchylanymi sekcjami dolnymi – to idealne miejsce do umieszczenia miękkiego kosza na bieliznę w miejscu niewidocznym dla gości.

Oświetlenie w łazience

Nie zapomnijmy o odpowiednim oświetleniu. Łazienka powinna być pomieszczeniem jasnym. Jest to szczególnie ważne w łazienkach blokowych, gdzie zazwyczaj nie ma możliwości wprowadzenia naturalnego światła. Warto zastosować podwieszany sufit z oświetleniem punktowym.

admin