Wybór okien do wymarzonego mieszkania – podejmij go bez wahania!

6 years ago

Duża ilość producentów na rynku i możliwość kupna przez internet sprawiła, że wybór okien stał się łatwiejszy niż kiedykolwiek. Możemy wybierać pomiędzy konkretnymi modelami, cenami, możliwościami. Mimo tego podjęcie decyzji jest dla wielu znacznie trudniejsze! Zazwyczaj wynika to z niewiedzy. Jak poradzić sobie z tym trudnym tematem i jednocześnie nie ogołocić naszego portfela?

Okna pasywne wspierające nasz komfort

Okna pasywne są bez wątpienia jednymi z najchętniej wybieranych przez polskich konsumentów. Ich popularność wynika przede wszystkim z faktu, że wspierają utrzymywanie ciepła wewnątrz pomieszczenia. Okna pasywne są droższe od klasycznych okien, jednak różnicę widać już w ich budowie – posiadają one 3 lub więcej szyb, a dodatkowo ich ramy są znacznie grubsze niż w standardowych oknach. Okna pasywne doskonale uzupełniają budynku tworzone zgodnie z budownictwem pasywnym. Jednym z producentów oferujących okna pasywne jest okna-internorm.pl.

Okna antywłamaniowe – co jest ich zadaniem?

Wiele osób jest zdania, że okna antywłamaniowe mają powstrzymać złodzieja przed włamaniem się do naszego domu. Prawda jest jednak nieco inna – okna antywłamaniowe mają opóźnić moment przedostania się złodzieja do środka. W zależności od klasy zabezpieczeń producenci oferują okna odporne na forsowanie bez narzędzi, użyciem lekkich narzędzi, z użyciem ciężkich narzędzi, w tym również elektrycznych. W najlepszym przypadku włamywacz może próbować sforsować okno nawet przez 30 minut! To wystarczający czas na to, aby na miejsce dojechała grupa interwencyjna i zajęła się złodziejem! Kupując okna antywłamaniowe musimy pamiętać o tym, aby każdy ich element posiadał odpowiednie certyfikaty. Jeśli tak nie będzie – nie będziemy mogli domagać się odszkodowania w sądzie!

admin