Budowa domu drewnianego – czy ta inwestycja sprawdzi się w Polsce?

6 years ago

Domy drewniane stanowią interesującą alternatywę dla klasycznego budownictwa – od kilku lat pojawia się ich coraz więcej w Polsce. Domy drewniane wznoszone są przez specjalistyczne firmy, które zaproponują nam nie tylko ciekawe projekty, ale i solidne wykonanie wraz z wykończeniem wnętrza. Co warto wiedzieć więcej o drewnianych domach całorocznych?

Czy z budową domów w technologii szkieletowej wiąże się jakaś trudność?

O budowie domów w technologii szkieletowej poczytać możemy na licznych forach internetowych czy stronach – żadne nie da nam jednak takiej wiedzy jak sam producent. Na stronach takich jak mawit.com.pl znajdziemy niezbędne informacje zarówno o samej technologii budowania, jak i o możliwościach, jakie takie domy dają. Domy szkieletowe wznoszone są w kilka miesięcy – to jedna z najważniejszych zalet takiego budownictwa. W zależności od tego, czy mają być oddane w stanie surowym czy deweloperskim budowa trwa ok 2-8 miesięcy. Wielu topowych producentów może zaoferować swoim klientom również wykończenie domu wewnątrz. Istotne jest także to, że budowę domu możemy rozpocząć praktycznie w dowolnym momencie w roku. Powodem jest wykorzystanie drewna jako głównego materiału budulcowego.

Czy domy w technologii szkieletowej są drogie?

Jak kształtują się ceny domów drewnianych szkieletowych? Są one znacznie niższe niż w przypadku analogicznego budownictwa w technologii murowanej. Szacuje się, że koszt ten jest niższy nawet o 35%. Wiele osób zastanawia się także jak wygląda kwestia docieplenia takiego domu. Producenci oferują szereg interesujących materiałów izolacyjnych, z których możemy wybrać zestaw podstawowy czy też dodatkowo ocieplić dom. Możliwe jest także zastosowanie alternatywnych źródeł ciepła, w tym paneli słonecznych.

admin