Wnętrze bez zarzutu – to wystarczy?

6 years ago

Katalogi podpowiadają, jak stworzyć wnętrze bez zarzutu, czyli doskonałe pod względem praktycznym i estetycznym. Takie, w którym wszystkie poszczególne elementy ze sobą współgrają, gdzie po prostu wszystko do siebie pasuje. Forma wynika z treści i odwrotnie. Gdzie stylizacje są czytelne i zrównoważone. Gdzie widać znajomość trendów wnętrzarskich i umiejętność ich realizowania w danej przestrzeni. Czy to wystarczy?

Wnętrze osobiste

Oprócz tego, żeby wnętrze było bez zarzutu, ważne (może nawet ważniejsze) jest to, żeby wyrażało ono osobiste preferencje lokatorów. Starsza osoba, która ceni klasykę, źle poczuje się w minimalistycznie urządzonym salonie. Natomiast młoda singielka, która żyje szybko i chce dostosować mieszkanie do swojego stylu bycia, postawi na nowoczesne systemy modułowe, krzesła sztaplowane, awangardowe stoły.

Wnętrza osobiste, te mieszkalne i te duchowe, muszą ze sobą współgrać. To ważniejsze od podążania za modą. Jeśli cenimy współczesną estetykę, wybierzmy wieszaki designerskie czy oryginalne lampy – jako dodatki do wnętrzarskich stylizacji. Jeśli wolimy klimaty retro, to niech dodatki wyrażają nasz ulubiony styl – jak secesyjne abażury czy fotele w stylu ludwikowskim. Osobom poszukującym odniesień do natury spodobają się wszelkie elementy rustykalne czy naturalistyczne.

Pamiątki osobiste

Oprócz przedmiotów i mebli, które mają typową wartość użytkową, jak krzesła czy sprzęty domowe, we wnętrzach pojawiają się także rzeczy wyjątkowe. Czyli takie, które nawiązują do naszej historii.

Mogą to być pamiątki przywiezione z wakacji. Warto je wówczas wyeksponować w witrynie lub na regale. Nawet jeśli nie są szczególnie piękne. Ważne, że dla nas mają wartość. Także wielkoformatowe obrazy wykonane na bazie prywatnych zdjęć podkreślą prywatny charakter wnętrz.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

admin