Uprawnienia gazowe i elektryczne

1 year ago

Z czasem człowiek coraz bardziej będzie uzależniony od instalacji gazowej (ogrzewanie) i elektryki (różnego rodzaju urządzenia wpływające na wygodę i komfort). Potrzebnych będzie coraz więcej ludzi, którzy posiadać będą uprawnienia elektryczne i gazowe, pozwalające na wykonanie prac przy instalacjach tego typu. 

Uprawnienia SEP G1

To dlatego potrzebni są specjaliści, którzy mają uprawnienia SEP G1. Na co dokładnie pozwalają tę uprawnienia? Osoby, które je posiadają mogą zajmować się na co dzień instalacjami elektrycznymi. Dokładnie mówi się tutaj o: 

  • eksploatacji i dozorze urządzeń elektrycznych,
  • instalacjach i sieciach elektroenergetycznych, które wytwarzają, przesyłają, zużywają energię elektryczną,
  • konserwacja, remont, jak również montaż instalacji elektroenergetycznych,
  • uprawnieniach kontrolno-pomiarowych.

Aby móc zapisać się na takie szkolenie, każda osoba musi mieć ukończone 18 lat. Do tego wymagane jest także doświadczenie i wiedza w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci. 

Uprawnienia SEP G3

Uprawnienia SEP G3 pozwalają na pracę z instalacjami gazowymi. Osoba, która będzie je posiadała może wykonywać taką pracę jak:

  • wykonywanie kontroli i pomiarów urządzeń do magazynowania paliw gazowych,
  • obsługa i kontrola generatorów gazu,
  • dozór urządzeń i instalacji gazowych o ciśnieniu do 5 kPa i powyżej 5 kPa,
  • praca z innymi urządzeniami gazowymi.

Do takich szkoleń zawodowych może tak naprawdę przystąpić każda osoba, która posiada wykształcenie podstawowe, jak również ukończyła osiemnaście lat.

 

Szkolenia w dobrym miejscu

Pozostaje jedynie znaleźć miejsce, gdzie na takie kursy zawodowe można się zapisać. Tak, aby być pewnym tego, że uda się zdobyć nie tylko odpowiednią wiedzę, ale również praktykę. Jedna z ciekawszych ofert znajduje się na stronie https://grupasilesia.com.pl/. Z uwagą należy wybierać ośrodek szkoleniowy. Tak, aby upewnić się, że jest się pod opieką osób, które cieszą się dobrą opinią. Niezależnie, czy chodzi o uprawnienia G1, G3, czy też inne. Warto bowiem zapoznać się z całą ofertą ośrodka, gdzie takie kursy zawodowe są organizowane. 

admin