Malowniczne miasteczko Side

1 year ago

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że Turcja posiada wiele wakacyjnych miejsc. Miejsc, w których można spędzić fantastyczne wakacje. Jednym z nich jest miasto Side. Miasto to zostało przekształcone w ośrodek turystyczny całkiem niedawno. Niedawno, gdyż miało to miejsce dopiero pod koniec XX wieku. Natomiast samo miasto znane jest od wieków.

Z czego znane było Side?

Side w dawnych czasach znane było m.in. z piractwa i handlu niewolnikami. Dzięki temu  miasto mogło się prężnie rozwijać. Było jednym z bogatszych miast. Miast, które przechodziło co jakiś czas z rąk do rąk. To jednak nie wpłynęło negatywnie na jego rozwój. Gdyż za czasów panowania Rzymian, miasto mogło pozwolić sobie na teatr. Natomiast za czasów panowania Greków powstała w nim świątynia. Był to naprawdę znany i duży ośrodek handlowy.

Co kryje się w Side obecnie?

Obecnie w Side połączono ze sobą historię z nowoczesnością. Jest tutaj sporo miejsc do pływania i co za tym idzie – wiele ośrodków turystycznych. Co roku miasto odwiedza wielu turystów. Wypoczywają tutaj, ale równie chętnie przyjeżdżają do Side na wycieczki fakultatywne. Gdyż jest tutaj sporo miejsc, które warto i trzeba odwiedzić. Gdyż Side obecnie zabytkami stoi.

W mieście można obejrzeć kilka zabytków, między innymi:

  • dobrze zachowane ruiny teatru rzymskiego,
  • ruiny greckiej świątyni (świątynia Apolla),
  • handlowe centrum miasta obok amfiteatru,
  • muzeum, w którym dawniej znajdowała się łaźnia,
  • rzeczy pozostaje z czasów piractwa,

Ale nie tylko zwiedzaniem i wypoczynkiem miasto stoi. Dla wielu par miejsce to kojarzy się z miłością, samo miasto nosi za sobą aurę romantyzmu. Można zauważyć ją prawie w każdej uliczce, gdzie atmosfera romantyzmu jest wszechobecna. Wieczorami warto potańczyć przy wspaniałej muzyce.

Wypoczynek w Side

Hotele posiadające bardzo dobre wyposażenie. Są przygotowane na przyjęcie turystów. Niezależnie do tego, kiedy zdecydują się oni przyjechać. W sezonie, czy poza nim. Można pozwolić sobie na ługi wypoczynek nad kąpieliskami morskimi i leniuchowanie na plaży. To wszystko sprawia, że chce się tam wrócić.

admin