Srebrna inwestycja, która zawsze się opłaca

6 years ago

Na świecie, rocznie wydobywa się około 20 tys. ton srebra. Znaczący udział ma w tym Polska, która jest trzecim pod względem wielkości, dostawcą srebra na świecie.

Poszukiwanie sposobów odzysku srebra


Srebro było używane przez tysiące lat jako pieniądz. Dla podkreślenia znaczenia tego kruszcu warto dodać, iż słowo „srebro” i „pieniądz” w wielu językach brzmią tak samo. Z czasem zaczęto wyrabiać z niego różne przedmioty. Niebywałe jest to, że obecnie od strony przemysłowej ma ok. 10 tyś zastosowań i zaraz po ropie naftowej, cieszy się największym zainteresowaniem.

Srebro można wielokrotnie przetapiać. Dlaczego więc z tego nie korzystać. Istotną rolę odgrywa tu skup srebra. W ciągu ostatnich kilku latach popyt na srebro przekraczał jego roczną produkcję, a zasoby ziemi są ograniczone. Skup srebra przyjmuje srebro w każdej postaci, mogą to być stare, zniszczone lub niepotrzebne nam przedmioty. Jest to standardowa transakcja kupna-sprzedaży, w efekcie której sprzedający otrzymuje zapłatę.

Kolekcjonerstwo a może inwestycja?


W Polsce coraz większym zainteresowaniem, obok srebrnych monet kolekcjonerskich cieszą się monety bulionowe.
Bulionowe srebrne monety bite są w celach inwestycyjnych, stanowiąc ciekawą lokatę kapitału. Warte są tyle, ile wart jest w danym momencie materiał, z którego są wykonane. Najpopularniejsze wśród nich to; Kanadyjski Liść Klonowy, Amerykański Orzeł, Wiedeńscy Filharmonicy, czy Australijski Kangur.

Monety kolekcjonerskie bite są głównie dla uczczenia ważnych osób lub wydarzeń. Posiadają zadeklarowany nominał i występują w niskich nakładach. Co tworzy ich unikalność. Od monet bulionowych, odróżnia je ich wartość kolekcjonerska. A na nią wpływa rok emisji, stan zachowania oraz wielkość emisji. W przypadku monet kolekcjonerskich różnice pomiędzy ceną kupna i sprzedaży są oczywiście dużo większe niż w przypadku monet bulionowych.

Niepotrzebne monety


Wraz z pasją kolekcjonerką mogą powstawać zbiory, których z jakichś powodów nie potrzebujemy. Na rynku są skupy srebrnych monet, wśród nich skup srebrnych monet warszawa – http://www.coinart.pl/skup-srebrnych-monet.php, które odkupią wszystkie zbiory.
Niektóre monety są na tyle pospolite na rynku kolekcjonerskim, że ich wartość jest wyceniana na niższym poziomie, niż aktualna wartość kruszcu, z którego są wykonane.
Jak wynika z doświadczeń skup srebrnych monet Warszawa takie sytuacje są niedopuszczalne. Wartość monety nigdy nie może być niższa od ceny materiału, z którego są wykonane.

Czasem przez przypadek, trafiamy na jakieś stare, zniszczone monety, albo całe ich zbiry. Skup srebrnych monet Warszawa odkupi i takie, niezależnie od tego w jakiem są stanie. Zawsze najważniejsza jest uczciwa wycena. Na taką możemy liczyć w skup srebrnych monet Warszawa.

admin