Wegetariański zawrót głowy

6 years ago

Kuchnia roślina zdobywa coraz więcej fanów, nie tylko na świecie, ale również w Polsce. Powrót do korzeni podyktowany jest zarówno chęcią ochrony zwierząt, jak i zaleceniami lekarskimi. Ustanowienie podstawą diety roślin pomaga nie tylko w przypadku wysokiego stopnia miażdżycy, ale również w czasie walki z nietolerancjami pokarmowymi.

Roślinny smak

Smak roślinnych potraw to niepowtarzalna kompozycja wyselekcjonowanych warzyw i owoców połączonych często z pierwszego tłoczenia olejami i uprawianymi ekologicznie kaszami.

Sojowe kotlety i tofu to nie jedyne potrawy stanowiące menu wegetarian i osób skłaniających się ku roślinnej kuchni. Mnogość warzyw, owoców, ziół, a także przypraw, kasz oraz makaronów sprawia, że możliwości komponowania posiłków są nieograniczone. Często zaskakujące na pierwszy rzut oka połączenia to najlepsze smaki, których nie zapominamy do końca życia.

Roślina kuchnia nie jest monotonna, czego przykładem mogą być co rusz ukazujące się książki kucharskie traktujące wyłącznie o sztuce roślinnego gotowania.

Brak zapachu i aromatu

Świeże i odpowiednio przyrządzone warzywa są również aromatyczne dla wegetarian, jak przygotowana według staropolskiej receptury sztuka mięsa. Wydobycie aromatu z roślin to sztuka, która stanowi podstawę wegetariańskiej kuchni.

Starannie wyselekcjonowane przyprawy i zioła to nieocenieni pomocnicy w roślinnej kuchni. Susz warzywny, który zazwyczaj wykonywany jest samodzielnie przez fanów roślinnego stylu odżywiania to podstawa przygotowywanych przez nich potraw. Suszone promieniami słońca zioła, przyprawy i warzywa to prawdziwa bomba smaku i aromatu.

Susz warzywny- przepis, który oczaruje każdego

Suszone warzywa to miks, który zachwyci każdego. Najbardziej zagorzali fani mięsnych rozkoszy będą usatysfakcjonowani smakiem, który wydobędzie on z przygotowywanych przez nich mięsiw i wędlin.

Przygotowania warto rozpocząć już późnym latem ze względu na czas potrzebny do wysuszenia potrzebnych składników. Bazę każdego suszu powinna stanowić natka pietruszki i selera, a także ususzony korzeń marchwi, selera.

Brak własnych przypraw takich jak kurkuma, czy kumin nie powinien stanowić problemu. Aktualnie istnieje możliwość ich zakupu w licencjonowanych sklepach zajmujących się sprzedażą wolnych od okrucieństwa i kłamstwa produktów. Dodanie pachnącej Indiami kurkumy, czy rosnącego dziko czosnku niedźwiedziego (można znaleźć go po wnikliwych poszukiwaniach w Polsce) spowoduje zwiększenie aromatu przyrządzanej mieszanki. Przygotowany susz warzywny to nie tylko świetny dodatek do przyrządzanych potraw, ale również idealny prezent świąteczny dla fanów kulinarnych eksperymentów.

Artykuł powstał we współpracy z Suszarniczą Spółką OGRODNIK S.A.

admin