Dolnośląskie miasta – Legnica

6 years ago

Legnica to położone na rzeką Kaczawą, w środku województwa dolnośląskiego, miasto mogące poszczycić się bogatą historią i mnogością interesujących zabytków, z których wymienić można choćby Kolegium Jezuickie, Ewangelicki Kościół Marii Panny, kamienicę Scholza czy Kamieniczkę pod Przepiórczym Koszem.

Kierunek – Legnica

Dla coraz większej ilości osób, decydujących się wystawić swoje dotychczasowe, np. wrocławskie mieszkanie na sprzedaż Legnica staje się bardzo atrakcyjnym kierunkiem i miejscem do osiedlenia się. Niegdysiejsza stolica województwa legnickiego prawa miejskie otrzymała w roku 1253 jest miejscem wyjątkowym na mapie Polski. Położona w pobliżu góry Ślęży miejscowość może pochwalić się nie tak częstymi w naszym kraju wpływami celtyckimi. Dość wspomnieć, że prawdopodobnie powstała w miejscu wcześniejszej osady ludu Lugiów, o której wzmianki znaleźć można znaleźć już w źródłach rzymskich.

Posiadająca swój unikalny, magiczny klimat Legnica od lat przyciąga nie tylko turystów ale także chętnych do zmiany dotychczasowego miejsca zamieszkania. Warto przy tym pamiętać, że jeżeli chodzi o mieszkanie na sprzedaż Legnica z pewnością może zaoferować o wiele korzystniejsze ceny niż np. niedaleki Wrocław (ok. 85km autostradą A4).

Zabytki Legnicy

Wartym odnotowania z pewnością jest neorenesansowy, pochodzący z pierwszej połowy XIXw gmach teatru, zaprojektowany przez Carla Ferdinanda Langhansa. Ten wybitny architekt odpowiedzialny jest także choćby za Operę Wrocławską, Teatr Miejski w Szczecinie czy berlińskie Altes Palais. Istotnym punktem na mapie miasta są też tzw. Kamieniczki Śledziowe, czyli zespół szesnastowiecznych kamienic, wybudowanych w miejscu, w którym mieściły się średniowieczne kramy rybne czy wspomniana we wstępie Kamieniczka pod Przepiórczym koszem, pochodząca z XIVw.

Charakterystyczna dla wielu legnickich zabytkowych budowli jest technika sgraffita ściennego, szczególnie popularna we Włoszech doby renesansu i polegająca na nakładaniu na siebie kolejnych warstw kolorowego tynku i zeskrobywaniu ich w czasie, kiedy jeszcze nie zdążyły się utwardzić.

Zapraszam po więcej informacji na stronę mieszkanie na sprzedaż legnica.

admin