Sposoby na reklamę

8 years ago

Każdy doświadczony marketingowiec wie, jak ważne są działania promocyjne na rzecz marki. Odpowiednio przygotowane materiały reklamowe będą nie tylko przyciągać wzrok, ale i zapadać w pamięć.

Funkcjonalność to sprzymierzeniec reklamy

Odpowiednio przygotowane materiały reklamowe powinny posiadać wysoką funkcjonalność. Odchodzi się od tworzenia gadżetów reklamowych, które nie sprawdzają się na co dzień. Co w takim razie jest obecnie najpopularniejsze? Bez wątpienia z mody nie wychodzą długopisy, wieczne pióra, kalendarze książkowe z dedykowanymi okładkami. Wiele firm stawia także na tworzenie oryginalnych nadruków na kubkach czy filiżankach. Takie materiały z pewnością przydadzą się zarówno w domach, jak i w biurach.

Praca nad konkretnymi gadżetami należy do działu marketingu oraz kreacji. Nad formą materiałów reklamowych myślą zarówno managerowie odpowiedzialni za reklamę, jak i copywriterzy czy graficy komputerowi. Od ich wspólnej wizji zależy sukces przedsięwzięcia.

Torby reklamowe, opakowania

Torby reklamowe z nadrukiem to kolejny dobry pomysł na reklamowanie swojej firmy i jednocześnie niezasypywanie klienta niepotrzebnymi gadżetami. Są one wykonywane na zamówienie, najczęściej przy pomocy pracowników wybranej firmy reklamowej. Aby nanieść na wybraną przez siebie torbę, konkretny wzór konieczne jest dostarczenie logotypu czy napisu w odpowiednim formacie do pracowników agencji reklamowej. Odpowiedni format pliku przygotowuje grafik komputerowy. Kolejnym krokiem jest zaprojektowanie torby wraz z nadrukiem. W praktyce sprowadza się to do naniesienia w plikach komputerowych wzoru nadruku na gotowy wzór torby. Tak przygotowany dokument jest analizowany przez system, a odpowiedni dobrana drukarka nanosi nadruk na wybrane torby. Gotowe torby są sprawdzane przez pracowników drukarni czy szwalni.

admin