Podróże służbowe – planowanie podróży

8 years ago

Podczas planowania podróży służbowej jedną z najistotniejszych zagadnień jest wybranie środka transportu. Wybór ten zależny jest zarówno od długości delegacji, tego, czy w miejscu docelowym potrzebny będzie dodatkowy sposób przemieszczania się. Nie bez znaczenia są również oczywiście ceny! Jak zaplanować podróż z głową?

Samochód, pociąg, samolot?

Najpowszechniejsze formy transportu to oczywiście samochód służbowy (flota firmy lub pochodzący z wypożyczalni samochodowej), samolot lub pociąg. Każdy z nich posiada swoje dobre i złe strony. W przypadku osób wybierających się na dłuższe delegacje, wymagające dojazdu do miejsca pracy z hotelu warto rozważyć opcję samochodu służbowego. Dzięki niemu nie tylko dotrzemy na miejsce, ale również bez problemu będziemy poruszać się w miejscu docelowym. Wybierając samolot czy pociąg, istnieje konieczność komunikacji zastępczej na miejscu lub też wypożyczenie samochodu na miejscu, co może generować dodatkowe koszty (szczególnie kiedy delegacja jest zagraniczna).

W przypadku, kiedy podróż jest kilkudniowa, a na miejscu nie musimy przemieszczać się z miejsca na miejsce, warto zastanowić się nad podróżą samolotem. Bilety można kupić w promocyjnych cenach, a sama podróż przebiegnie szybko i bez zbędnego stresu. Jest to dobra opcja, kiedy delegacja ma miejsce poza granicami państwa. Warto wybrać również hotel blisko lotniska, aby nie generować dodatkowych kosztów dojazdu.

Jeśli delegacja odbywa się w granicach kraju, można rozważyć podróż pociągiem. Polskie koleje oferują wiele ciekawych promocji dla firm, dlatego też bilety mogą być kupowane w okazyjnych cenach. Wybierając konkretne połączenie, warto jednak upewnić się, że czas podróży wystarczy, aby na miejsce dotrzeć o czasie.

Noclegi w hotelach

Noclegów warto szukać w hotelach o profilu biznesowym. Umożliwią one zorganizowanie spotkania biznesowego z kontrahentami.

Jeśli szukasz miejsca idealnego do spania podczas podróży służbowej zachęcany do zapoznania się z ofertą: noclegi blisko lotniska – Warszawa.

admin