Prawidłowy obieg powietrza w pomieszczeniach

8 years ago

Kwestia odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniach jest kluczowa w zakładach przetwórczych, fabrykach czy hurtowniach.

Szczególnie podczas pracy z niebezpiecznymi materiałami odpowiednia wentylacja jest niezbędna dla zachowania bezpieczeństwa i zdrowia pracowników. Aby móc kontrolować stopień wietrzenia pomieszczenia, konieczne jest zainstalowanie pod stropem odpowiednich wentylatorów lub wywietrzników. Jednymi z najpopularniejszych urządzeń są zdecydowanie mieszacze powietrza.

Czym charakteryzują się mieszacze powietrza?

Mieszacze powietrza są rodzajem wentylatorów stosowanych w zakładach przemysłowych i firmach – wszędzie tam, gdzie konieczne jest lepsze wymuszenie przepływu powietrza, jak również stopniowe normowanie temperatury. Ich wykorzystanie jest szerokie, a dodatkowo wysokie parametry produktu sprawiają, że nie ma potrzeby jego częstej wymiany.

Mieszacze powietrza odporne są na dużą wilgotność zawartą w powietrzu – nie wpływa ona na pracę urządzenia. Dodatkowo mieszacz jest niezwykle lekki, pracuje cicho i wydajnie, co także może okazać się niezwykle ważne podczas pracy w konkretnych zakładach. Standardowa temperatura pracy mieszaczy to zakres od -20 stopni Celsjusza do +40 stopni Celsjusza.

Znajdź rozwiązanie dla swojej firmy na planetfan.pl.

admin