Skituring, czyli doskonała zabawa zimą

5 years ago

Zima nie musi oznaczać spędzania czasu pod ciepłym kocem, przed telewizorem lub komputerem. Chłodne miesiące można wykorzystać w sposób aktywny, na przykład wyjeżdżając w góry na narty lub narty skiturowe Atomic. Skitouring stał się dosyć popularną dyscypliną w naszym kraju, pozwalającą na wspaniałe przygody, podziwianie pięknych krajobrazów i doświadczenie zimy z bliska.

Czym jest skitouring i kiedy się narodził?

Czy skitouring to jakaś nowa dyscyplina? Zdecydowanie nie. Ludzie od dawna poruszali się w górach w różnym celu, pokonując je w różny sposób. W końcu ukształtowanie terenów górskich jest zróżnicowane, a zatem czasem potrzebne jest podejście pod górę, czasem zaś pewne odcinki można pokonać swobodnie zjeżdżając w dół. Właśnie na tym polega narciarstwo skiturowe, do którego potrzebne są odpowiednie narty skiturowe Atomic.   Aby móc podchodzić na nartach w górę, a następnie swobodnie zjeżdżać w dół po dziewiczym śniegu, potrzebne jest tylko szybkie przekształcenie sprzętu czyli nart. Polega ona między innymi na odpięciu tak zwanych fok, czyli specjalnych pasów tkaniny zwiększających przyczepność do podłoża podczas wchodzenia pod górę. Nazwa foki pochodzi od tego, że dawniej w tym celu wykorzystywano pasy prawdziwej skóry zwierząt, między innymi właśnie fok.

Dla kogo jest skituring?

 W przypadku sportów zimowych jest tak, że naprawdę nie wystarczy kupić tylko dobrego sprzętu, aby stać się po prostu narciarzem. Oczywiście dobry sprzęt sportowy, takie jak na przykład narty skiturowe Atomic, pozwala szybciej osiągnąć dobrą technikę, jednak bez pracy i nauki trudno być w tym naprawdę dobrym.     W przypadku sportów zimowych ważna jest również nie tylko technika, ale też po prostu kondycja. Kto zatem przez cały rok praktycznie nie rusza się zza biurka, będzie miał z pewnością duże problemy podczas podchodzenia pod górę na nartach skiturowych. Chociaż narty tego typu są naprawdę bardzo lekkie, takie podejście to duży wysiłek dla organizmu. 

Jak przygotować się do wyjazdu na narty skiturowe?

  Przed rozpoczęciem wyjazdów na narty skiturowe dobrze jest zatem odrobinę zadbać o swoją formę. Bo chociaż zjazdy w dół to już sama przyjemność i mały wysiłek, w skiturze wchodzi się również pod górę. Nie wywiezie nas tam wyciąg czy kolejka, z których korzystają narciarze na stokach.     Zadbanie o kondycję i formą przed wyjazdem na narty skiturowe to zatem obowiązek każdego. Wystarczy zatem regularnie wychodzić na spacery, robić sobie przebieżki i trucht po parku, a także ćwiczyć kolana, które podczas wchodzenia i zjazdów zwykle są mocno przeciążone. Jeżeli do szlifowania formy podejdzie się z głową, skitouring może okazać się wspaniałym sportem, dającym mnóstwo frajdy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/3_atomic.

admin