Konferencja w hotelu

8 years ago

Coraz więcej firm decyduje się na organizację konferencji w salach hotelowych. To wygodne rozwiązanie problemu szczególnie dla tych, którzy w biurach nie dysponują odpowiednio dużymi pomieszczeniami do spotkań. Na co mogą liczyć klienci hoteli o profilu konferencyjnym?

Odpowiednia obsługa konferencji

Aby konferencja przebiegła bez zakłóceń, konieczne jest zapewnienie odpowiedniej obsługi gości. W tym celu hotel udostępniający sale konferencyjne zapewnia wysoko wykwalifikowaną obsługę, w której skład wchodzą: recepcjoniści, kelnerzy, hostessy, bariści i inni. W zależności od indywidualnych oczekiwań danej firmy skład zespołu można modyfikować. Obsługa konferencji powinna zostać odpowiednio poinstruowana co należy do jej obowiązków. Konieczne jest także ustalenie godzin pracy. Do zadań kelnerów należy m.in. przygotowanie stołów z przekąskami, uzupełnianie pojemników z gorącymi napojami. Hostessy odpowiedzialne będą za witanie gości oraz za rozdawanie materiałów promocyjnych.

Catering w czasie konferencji

Bardzo ważnym zagadnieniem jest zapewnienie gościom konferencji odpowiedniego posiłku. Może być to drobny poczęstunek w formie kanapek i zimnych napojów, ale także bardziej wykwintny obiad. Obok sal konferencyjnych często podawany jest również obiad – zazwyczaj jest to ciepły posiłek. Po obiedzie warto zadbać o nieco słodkości oraz kawę oraz herbatę. W ofercie hotelu powinno znaleźć się wystarczająco dużo produktów, aby firma mogła swobodnie wybrać coś dla swoich gości.

Pokoje dla gości

Organizatorzy konferencji dwudniowych powinni zapewnić swoim gościom możliwość noclegu w hotelu konferencyjnym. Większość hoteli o profilu konferencyjnym oferuje możliwość zakwaterowania.

Aby konferencja firmowa odbyła się w należytej oprawie, polecamy skorzystać z oferty – sale konferencyjne okolice Warszawy.

admin