Pasty do zadań specjalnych

6 years ago

Problemy z uzębieniem i jamą ustną mogą uprzykrzyć życie tak samo jak inne podobne trudności – przewlekłe zapalenie ucha czy problemy z żołądkiem. W przypadku tych drugich, udanie się do apteki lub specjalistycznego sklepu w celu znalezienia czegoś idealnego na nasze schorzenia jest kwestią oczywistą i mało kto ją zakwestionuje. Jednak w przypadku tych pierwszych, często pozostajemy na ograniczaniu się na drogeriach i to nierzadko nie pozwala nam wyeliminować problemu. Dowiedzmy się zatem w jakich przypadkach koniecznie powinniśmy poszukać dalej.

Pasty antybakteryjne

Przeznaczone są dla osób, które często uskarżają się na krwawienia z dziąseł, stany zapalne oraz częste ubytki w zębach. Pasty do zębów tego typu posiadają nie tylko przeciwpróchniczy fluor czy ksylitol, ale dodatkowo wzbogacane są chlorheksydyną, która chroni przed wszelkimi stanami zapalnymi. Podobne produkty najczęściej stosowane są podczas leczenia chorób dziąseł, po zabiegach chirurgicznych oraz w celu zapobiegania krwawieniom jamy ustnej.

Pasty na nieświeży oddech

Jeżeli mimo częstego stosowania klasycznych past do zębów, nie możemy uporać się z nieprzyjemnym oddechem wydobywającym się z naszych ust już kilka chwil po umyciu, sięgnijmy po o coś o znacznie mocniejszym działaniu. Pasty tego typu zawierają składniki, które zwalczają lotne związki siarki odpowiedzialne za niemiłe zapachy pochodzące z naszej jamy ustnej. Regulują one florę bakteryjną , ograniczając rozwój bakterii. Wzbogaca się je również często olejkami miętowymi, wydłużającymi uczucie świeżości po myciu.

Pasty na nadwrażliwość

Posiadacze wrażliwych zębów i odsłoniętych szyjek zębowych niezmiernie podziękują producentom tego typu produktów. Pasty do zębów dla nadwrażliwców posiadają bowiem nie tylko zwiększoną ilość zapobiegającego próchnicy fluoru, ale dodatkowo składniki, które uśmierzają ból, czyli azotan potasu lub sole potasu. Co więcej, redukują one mikro uszkodzenia w szkliwie, uszczelniając je i zamykając kanaliki nerwowe. Dzięki temu możemy na stałe uporać się z bólem i sprawić, aby nie wracał.

Pasty na kamień nazębny

Mają one na celu redukcję nieprzyjemnej w wyglądzie, żółtawej płytki nazębnej, co nie pozostaje obojętne nie tylko dla naszego zdrowia, ale również prezencji. Działanie podobnych past do zębów opiera się na ścieraniu zalegających płytki poprzez enzymatyczne rozpuszczanie lub ścieranie mechaniczne. Wzbogacane są one fluorem lub hydroksyapatytem, które uszczelniają szkliwo nie tylko utrudniając kamieniowi późniejsze odkładanie się, ale również chroniąc przed próchnicą.

Więcej informacji znajdziesz na stronie profimed.com/katalog/pasty-do-zebow

admin