Materac do spania — drogi czy ten tańszy?

5 years ago

Wybór materacy do spania jest bardzo duży również pod względem finansowym. Na rynku dostępne są modele budżetowe czy ekonomiczne, których główną zaletą jest niska cena. Wiele osób decyduje się na ich wybór, choć może nie być to najlepszym rozwiązaniem. W dalszej części przedstawiamy odpowiedzi na pytania, jaki materac warto wybrać i jakich należy unikać.

Najtańsze materace — kiedy warto?

Wybór najtańszych materacy jest usprawiedliwiony tylko w małej liczbie przypadków. Są one przeważnie wykonane z najmniej wytrzymałych materiałów oraz materiału o niskich właściwościach użytkowych. Takich materacy należy się wystrzegać, jeśli planujemy ich dłuższe użytkowanie lub liczymy na ponadprzeciętne właściwości. Materace te zdecydowanie szybciej zaczyna się odkształcać oraz amortyzować w odpowiedni sposób. Choć bezwzględnie powinniśmy unikać takich wyborów, to możemy z nich skorzystać, jeśli w niedługim okresie czasu planujemy ponowną jego zmianę lub wybieramy materac taki dla dziecka — np. do domku letniskowego lub na krótki okres czasu z powodu jego szybkiego wzrostu. Materac 100×200 będzie wtedy ekonomicznym rozwiązaniem i nie szkoda będzie wyrzucić go, po wakacjach lub wymienić na nowy.

Materace w średniej i wysokiej cenie

Materace w średniej i wysokiej cenie zapewniają znacznie lepsze warunki użytkowe oraz znacznie dłużej będą nam służyły. Nie odkształcają się tak szybko, jak te tanie oraz wykonane są z lepszych jakościowo materiałów. Dużym plusem są też rozwiązania technologiczne, których nie uświadczymy w tańszych materacach i w pozytywny sposób wpływają na nasz sen oraz wypoczynek. Jeśli kupujemy nowe łóżko lub planujemy używać ich przez długi czas, warto wybierać te w wyższej jakości lub średniej, płacąc nieco więcej niż za najtańszy materac.

admin