Łóżka ogrodowe – jaki model wybrać?

2 years ago

 

Miejsce wypoczynkowe przy domu zaaranżujemy dzisiaj bez większych problemów – przekonują producenci i projektanci mebli ogrodowych. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się łóżka ogrodowe, czyli popularne leżanki, które pozwolą nam na drzemanie czy czytanie ulubionych książek bliżej natury i słońca. Jak konstruowane są łóżka ogrodowe? Gdzie możemy je kupić?

Łóżka ogrodowe technorattanowe

Nie ma lepszej opcji na letnie popołudnie niż odpoczynek w cieniu parasola. Komfort zapewnią nam łóżka ogrodowe w formie leżanek. Nowoczesne łóżka ogrodowe to połączenie wysokiej jakości tworzyw z odpowiednimi parametrami – łóżka ogrodowe pozwolą nam na wygodne czytanie, opalanie czy drzemanie blisko natury. Budowa łóżka ogrodowego nie jest skomplikowana: w topowych modelach projektanci zastosowali aluminiowe stelaże malowane proszkowo – materiał ten jest odporny na działanie wilgoci, jak również na korozję. Niska waga aluminium wpływa na końcową wagę samego mebla. Wierzch tworzy plecionka technorattanowa, która nie odkształca się, nie jest podatna na płowienie czy ścieranie. Leżanki ogrodowe posiadają regulowane zagłówki, które możemy ustawiać zgodnie z naszymi potrzebami. O dodatkowy komfort zadbają podłokietniki. Wysokiej jakości łóżka ogrodowe to często meble ogrodowe outlet, które kupimy w znacznie niższej cenie.

Łóżka ogrodowe – jak chronić je w czasie zimy?

Meble ogrodowe należy odpowiednio zabezpieczać na czas jesieni i zimy. Wśród najczęściej stosowanych rozwiązań wymienia się pokrowce ogrodowe. Pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie – taka tkanina chroni przed osiadaniem kurzu, kondensacją wilgoci. Splot pozwala na swobodną wymianę powietrza. Pokrowce posiadają niewielkie ściągacze, których zadaniem jest lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla.

 

 

 

admin