Najmodniejszy ogród w stylu.

7 years ago

Ogród to miejsce relaksu i odpoczynku. Powinniśmy zadbać o niego tak samo, jak dbamy o wnętrze naszego domu. Szukając stylowych wskazówek, według których zaaranżujesz modną i komfortową przestrzeń, warto poznać panujące trendy w aranżacji ogrodów. Sprawdź, jaka stylistyka cieszy się teraz największym uznaniem.

Powrót do korzeni

W modzie, nie tylko ogrodowej, można ostatnio zauważyć wyraźny powrót do korzeni. Zatraceni w technologicznym pędzie, podświadomie tęsknimy do tego, co naturalne i pierwotne. Odrobinę starego, sentymentalnego świata możemy odtworzyć na własnej posesji, aranżując ogród w wiejskim stylu. Jak to zrobić? Przede wszystkim, styl rustykalny cechuje naturalność. Porzuć równo przycięte żywopłoty i krzewy na rzecz bujnych, nieregularnych zarośli, które będą rosnąć swoim rytmem. Najlepiej zredukować gatunki iglaste, aby dać miejsce na rozrost liściastych drzewek, a elementach dekoracyjnych postawić na naturalność. W ogrodach rustykalnych świetnie sprawdza się zwłaszcza beton architekotniczny.

Ogród rustykalny ma przypominać łąkę – misternie układane rabaty w jedne tonacji kolorystycznej odchodzą do lamusa. Lepiej postawić na różnorodne kwiaty elektryzujące feerią barw. Najlepiej sprawdzą się gatunki takie jak astry, malwy, słoneczniki, nagietki i chabry. Możesz iść o krok dalej. Jeśli dysponujesz odpowiednią ilością wolnej przestrzeni, zasadź warzywa! Marchew czy sałata z własnej hodowli, oprócz satysfakcji, i radości, dadzą ci pewność, że ty i twoja rodzina jecie zdrowe warzywa bez chemicznych dodatków.

Zadbaj o miejsce dla siebie

Czas spędzony w rustykalnym ogrodzie przypomni ci beztroskie wakacyjne dni spędzane na wsi u babci. Aby w pełni cieszyć się urokliwą przestrzenią, zaaranżuj miejsce dla siebie. Ustaw na tarasie krzesła ogrodowe w naturalnym kolorze i stoliczek, gdzie usiądziesz z ulubioną książką i filiżanką herbaty.

admin