Kształcenie ustawiczne – gdzie szukać placówek?

8 years ago

Uprawnienia dodatkowe z pewnością dają możliwość poszukiwania lepszej i bardziej satysfakcjonującej pracy. Możliwość skorzystania z kształcenia ustawicznego (czyli kształcenia dla osób dorosłych) istnieje obecnie w każdym średnim i dużym mieście w Polsce – warto skorzystać z tej okazji.

Poszukiwanie konkretnych placówek z pewnością ułatwi sieć internetowa, jednak warto pamiętać, że liczne szkoły reklamują się również w lokalnej prasie oraz poprzez ulotki. Wśród najczęściej wymienianych kursów bez wątpienia wymienia się te związane z obsługa maszyn specjalistycznych (tokarki, dźwigi), ale także kursy pozwalające na kształcenie w kierunku księgowości czy grafiki komputerowej. Kursy mogą być opłacane przez kursantów lub też pracodawców.

Praca w firmie budowlanej

Wiele panów decyduje się na założenie własnej działalności budowlanej czy też podpisanie umowy o pracę z firmą budowlaną. Uprawnienia elektryczne są najczęściej wymagane w przypadku pracy w firmach tego typu. Ich zdobycie nie jest trudne – wystarczy wziąć udział w kursach doszkalających, które kończone są egzaminami państwowymi. Uczestnik takiego kursu poznaje zasady bezpieczeństwa podczas pracy z wysokim napięciem.

admin