Zbiorniki przemysłowe – co warto o nich wiedzieć?

8 years ago

Zbiorniki przemysłowe stosowane są w praktycznie każdym zakładzie przetwórczym lub fabrykach konkretnych produktów. Ich wykorzystanie jest niezwykle szerokie, dlatego też producenci zbiorników prześcigają się w oferowanych technologiach oraz oferują nowoczesne rozwiązania w konkurencyjnych cenach.

Zbiorniki jako zabezpieczenie przeciwpożarowe

Zbiorniki przemysłowe stosowane są również w budynkach użyteczności publicznej, gdzie stanowią zabezpieczenie dla systemów pożarowych. Zbiorniki te usytuowane są najczęściej w piwnicach, a odpowiednie systemy rur w razie potrzeby doprowadzają wodę do kolejnych pomieszczeń.

Na specjalne zamówienie

Zbiorniki przemysłowe mogą być wykonywane na specjalne zamówienie. Zazwyczaj ich wymiary dopasowuje się do konkretnych potrzeb, jeśli jednak zamawiający uzna, że konieczne są dodatkowe wzmocnienia czy zastosowanie konkretnych materiałów, może on zgłosić się do producenta ze specyfikacją na wykonanie konkretnego produktu na specjalne zamówienie.

Zbiorniki wykorzystywane są często w zakładach przemysłowych, w których pracownicy mogą mieć styczność z substancjami żrącymi. To właśnie wykorzystanie zbiorników przemysłowych podnosi bezpieczeństwo podczas pracy.

Jakie rodzaje zbiorników znajdziemy na polskim rynku?

Producenci zbiorników oferuje zazwyczaj zbiorniki dedykowane przechowywaniu konkretnych rodzajów substancji. Najczęściej wyróżniamy: zbiorniki z tworzyw sztucznych, zbiorniki przeznaczone do magazynowania wody, zbiorniki dedykowane substancjom niebezpiecznym, zbiorniki przydomowe (np. oczyszczalnie ścieków, szamba), zbiorniki ogniotrwałe. Każdy z nich wyróżnia się odmiennymi parametrami oraz tworzywami, z których zostały wykonane. Wiele z oferowanych na polskim rynku zbiorników posiada podwójny płaszcz, który dodatkowo zabezpiecza magazynowaną substancję.

Odwiedź stronę: Prox – Producent zbiorników.

admin