Jak zadbać o włosy, żeby nie wypadały?

6 years ago

Piękne i lśniące włosy to marzenie chyba każdej kobiety. Niestety, zdarzają się sytuacje, w których następuje ich nasilone wypadanie. Czujemy się wówczas niekomfortowo i nasze złe samopoczucie może negatywnie wpłynąć na otoczenie. Jeśli nie chcemy zażywać żadnych suplementów diety, pozostają nam domowe sposoby. Co należy robić, aby skutecznie wzmocnić osłabione włosy?

Przyczyny wypadania włosów

Przede wszystkim warto zastanowić się nad przyczyną wypadania włosów. W niektórych przypadkach, jeśli mamy do czynienia z łysieniem, konieczna będzie wizyta u lekarza specjalisty. Najczęściej jednak związane jest to z niezdrowym stylem życia, złym odżywianiem, ciągłym stresem czy zaburzeniami hormonalnymi. Powodem utraty włosów mogą być również choroby skóry, choroby zakaźne, oparzenia, choroby o podłożu genetycznym czy nawet choroby nowotworowe. Jednak nie należy od razu przyjmować najgorszego scenariusza i spokojnie pomyśleć o własnym trybie życia. Obecne funkcjonujemy w bardzo szybkim świecie, gdzie trudno uchronić się przed stresem czy znaleźć czas na właściwą, bogatą w witaminy i minerały dietę.

Wypadanie włosów – jak temu zapobiec?

Jakie kroki należy podjąć, aby przeciwdziałać wypadaniu włosów? Aby miały one szansę „odetchnąć” i stały się mocniejsze, wystarczy dostosować się do kilku prostych wskazówek. Przede wszystkim należy zdrowo się odżywiać. Świeże owoce, warzywa, pestki dyni, orzechy, ryby – każdy z tych produktów powinien znaleźć się w naszym codziennym menu. Dobrze byłoby także zmniejszyć ilość zabiegów fryzjerskich, którym poddajemy nasze włosy. Ciągłe farbowanie czy rozjaśnianie nie wypływa korzystanie na ich strukturę. Ponadto, włosy powinno się myć w chłodnej wodzie, a następnie suszyć je chłodnym powietrzem lub po prostu zrezygnować z użycia suszarki. Należy także unikać stresu. Im więcej czasu przeznaczymy na relaksowanie się, tym lepszy będzie stan całego naszego organizmu, a co za tym idzie – także włosów.

Sprawdź także: Jak zregenerować zniszczone włosy na końcach? Poznaj skuteczne rozwiązania na zniszczone końcówki włosów!

Domowe sposoby na wypadanie włosów

Najprostszym rozwiązaniem w przypadku wypadania włosów jest oczywiście stosowanie gotowych suplementów diety (szerzej o nich, w jednym z artykułów, mówił także portal internetowy kreatywna.pl). Jednak nie każdy ma ochotę aplikować sobie kolejnych środków chemicznych – woli już zdecydować się na bardziej naturalne metody. Jeśli chcemy uporać się z tym problemem, warto również zastosować bezpośrednio na włosy takie produkty spożywcze, jak: żółtko jajka, sok z czarnej rzepy, oliwę z oliwek, pokrzywę czy nawet cebulę i czosnek. Każdy z nich wcieramy w skórę głowy, następnie zostawiamy na około godzinę (krócej cebulę oraz czosnek – około 20 minut), by w końcu dokładnie spłukać. Takie zabiegi dobrze jest wykonywać raz w tygodniu.

Wypadanie włosów to dość częsta przypadłość w dzisiejszym świecie, pełnym stresu i szybkiego tempa życia. Warto czasem na chwilę zatrzymać się i przemyśleć swoje przyzwyczajenia. Niekiedy kilka zmian w codziennym funkcjonowaniu potrafi przyczynić się do polepszenia kondycji całego organizmu, nie tylko włosów. Przede wszystkim należy zdrowo się odżywiać i zawsze znajdować czas na odpoczynek. Dodając do tego naturalne zabiegi, z całą pewnością sprawimy, że nasze włosy będą mocniejsze i piękniejsze.

Źródło: infoss

admin