Narzędzia malarskie potrzebne do malowani

6 years ago

Któż z nas nie patrząc na ściany w swoim mieszkaniu czy domu nie stwierdza raz na jakiś czas, że przydałoby się je odświeżyć? Albo że w zasadzie to znudził nam się ten kolor i teraz wolimy inny? Jednak najczęściej patrzymy, ile kosztuje wynajęcie firmy, która pomaluje nam ściany i rezygnujemy.

Samodzielny remont

A jednak całkowicie niesłusznie. Nie należy bowiem rezygnować ze zmiany, jeśli jest nam potrzebna. W domu przebywamy wbrew pozorom naprawdę dużo czasu i takie rzeczy jak kolor ścian wpływają znacząco na nasz humor, stan psychiczny. Dlatego warto zmienić go, jeśli tak czujemy, ale warto naprawdę zrobić to samemu!

Krok pierwszy – odpowiednie przygotowania

Jak się do tego zabrać? Przede wszystkim należy poczynić odpowiednie przygotowania, z których najważniejszym wydaje się być zakup odpowiednich narzędzi malarskich. Gdzie? Narzędzia malarskie możemy kupić praktycznie w każdym sklepie z materiałami budowlanymi. Tam znajdziemy wszystko na miejscu. A czego potrzebujemy? Na pewno będzie to farma, pędzle, wałki, taśma malarska, folia, kuwety, wiaderko, szpachle, skrobak i śrubokręty. Przyda się także drabina!

Krok drugi – Przygotowanie siebie i mieszkania

Zacznijmy malowanie od jednego pokoju. Wynieśmy z niego, co się da a następnie przykryjmy powierzchnie folią, aby się nie zabrudziły. Warto użyć taśmy malarskiej do podczepienia folii. Dalej – pamiętajmy także, aby ubrać się w stare, niepotrzebne już nam rzeczy.

Krok trzeci – wybór odpowiedniej farby

Pamiętajmy, jak zostało to nieco wspomniane na początku, że farba musi pasować nie tylko do reszty mebli, podłogi czy drzwi, lecz także, a może przede wszystkim, do naszego charakteru i chęci.

Krok czwarty – wybór pędzla

Jakich pędzli potrzebujemy? Na pewno przyda się jeden szeroki pędzel, za pomocą którego pomalujemy trudne powierzchnie jak kąty czy narożnice. Dalej – potrzebujemy także pędzli małych do malowania trudno dostępnych powierzchni jak przy oknie czy przy framudze. Oczywiście potrzebne będą takę pędzle do kaloryferów!

Krok piąty – wałki

Narzędzia malarskie ze strony https://hurtbudowlany.pl/narzedzia-malarskie-c-20.html, jakich potrzebujemy, to także wałki. Pamiętajmy, że te o krótkim włosiu nadają się do gładkich powierzchni, zaś tych o długim włosiu lepiej użyć do chropowatych powierzchni jak cegła czy beton. Podobnie jest z rodzajem włosia. Syntetyczne przeznaczone jest do mniej gładkich powierzchni a naturalne – do tych gładkich.

admin