Jak dbać o swój samochód lepiej?

4 years ago

Posiadacze samochodów zdają sobie sprawę z tego, że jest to nie tylko przyjemność, ale i wiele obowiązków. W Polsce prawo wymusza na posiadaczach pojazdów mechanicznych konkretne ubezpieczenia i badania techniczne. Co musimy wiedzieć o obowiązkowych sprawach związanych z naszym samochodem? Czy możemy podnieść nasz komfort jazdy poprzez dodatkowe badania i ubezpieczenia?

Ubezpieczenie OC – obowiązkowe w Polsce

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego musi posiadać ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie takie pozwala na pokrycie szkód powstałych z naszej winy na drodze. OC zakupimy w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Wysokość ubezpieczenia nie jest stała – wynika ona nie tylko z naszego wieku, ale wieku i marki samochodu, przebiegu, naszego doświadczenia jako kierowców.  Szukając najlepszej opcji dla nas warto skorzystać z wyszukiwarki mfind.pl, która na podstawie kilku danych wskaże nam najlepsze oferty na rynku dopasowane do naszych potrzeb. Wyszukiwarka pozwoli też szybko skontaktować się z biurem, którego oferta wydaje nam się najlepsza.

OC to nie jedyne ubezpieczenie dostępne dla kierowców. Wielu z posiadaczy samochodów decyduje się na wykupienie ubezpieczenia autocasco, które pozwala na pokrycie kosztów naprawy samochodu po wypadku czy też na odzyskanie pieniędzy po jego kradzieży. Drugim, chętnie kupowanym ubezpieczeniem jest assistance, który umożliwia lawetę samochodu w razie jego awarii i bezpieczne odstawienie kierowcy i pasażerów w wybrane miejsce.

Badania techniczne – dlaczego są tak ważne?

Obowiązkowe, coroczne badania techniczne obowiązują wszystkie samochody poruszające się po polskich drogach. Badania techniczne wykonywane w okręgowych stacjach kontroli pojazdów skupiają się przede wszystkim na sprawności hamulców i jakości zawieszenia, działaniu świateł i układu kierowniczego.

admin