Fotobudka sposobem na własną firmę

4 years ago

Masz już dość pracy na etacie po osiem godzin dziennie. Nudzi Cię ta monotonność i chciałbyś robić coś nowego, ale nie masz pomysłu. Poza tym boisz się ryzyka i nie chcesz stracić zainwestowanych pieniędzy. Zastanów się więc na zakupem fotobudki i wypożyczaniem jej na różnego rodzaju imprezy.

Dlaczego fotobudka?

Przede wszystkim dlatego, że są modne i bardzo chętnie wypożyczane przez osoby prywatne i firmy. Rynek jest bardzo duży a konkurencja jeszcze mała.

Kolejnym argumentem jest niski koszt inwestycji zamykający się w kwocie 50 tysięcy zł przy jednej fotobudce. Przy cenie wynajęcia 800-1000 zł za godzinę, zwrot następuje bardzo szybko, oczywiście trzeba doliczyć koszty bieżące.

Jak zminimalizować ryzyko?

Każdy biznes obarczony jest ryzykiem, że okaże się nieopłacalny, bo konkurencja za duża, bo nie ma zapotrzebowania, bo koszty zbyt wysokie. Nikt nigdy nie zagwarantuje, że coś na pewno wypali. Sposobem na minimalizację ryzyka jest przygotowanie dobrego biznes planu, który uwzględni wszystkie mocne strony i ewentualne zagrożenia.

Sprawą kluczową jest rozeznanie zapotrzebowania rynku w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Najlepiej rozeznanie zrobić wśród firm eventowych, restauracji organizujących wesela, szkół, ośrodków kultury. Oczywiście na spotkania trzeba mieć już przygotowaną ofertę wstępną, powinna być zróżnicowana i dostosowana do potrzeb określonej grupy odbiorców.

Kolejnym krokiem jest rozeznanie konkurencji, jakie ma ceny, jaką ofertę i do kogo kierowaną. Jej ofertę musisz przebić, ale nie zaniżaniem cen, bo to docelowo psuje cały rynek. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zaoferowanie czegoś nowego, znalezienie nowej grupy docelowej. Dzięki temu znajdzie się miejsce dla każdego.

Czas na start

Od samego początku musisz postawić na jakość, bo to podstawowy warunek zadowolenia klientów i ich rekomendacji. Sprawą kluczową jest wybór odpowiedniej fotobudki.

Każdy producent fotobudek ma w swojej ofercie kilka modeli. Różnią się ceną, ale przede wszystkim możliwościami. Jeśli nie wiesz co wybrać, to na pewno będziesz mógł liczyć na fachową pomoc producenta fotobudki, który wyjaśni możliwości każdego urządzenia i przedstawi podstawowe różnice.

Wybierając fotobudkę musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość aparatu fotograficznego, jego rozdzielczość musi zapewniać wykonywanie zdjęć wysokiej jakości. Do tego konieczna jest zintegrowana drukarka natychmiast drukująca zdjęcia. I komputer sterujący z odpowiednim oprogramowaniem.

Każdy producent fotobudek oferuje dodatkowe oprogramowanie zwiększające atrakcyjność oferty. Tak przygotowany możesz zaczynać.

Więcej informacji znajdziesz na stronie producent fotobudek https://smove.pl/.

admin