Wyjazd za granicę do pracy w czasie studiów – warto?

4 years ago


Trzymiesięczne wakacje letnie stwarzają studentom wiele możliwości. Znaczna część osób (szczególnie tych studiujących poza miejscem swojego zamieszkania) wykorzystuje międzysemestralną przerwę od zajęć na pracę poza granicami Polski. Czy warto spędzić wakacje, pracując w Niemczech, Anglii czy w krajach skandynawskich? Sprawdź!

Pracuj, poznawaj, odkrywaj!

Wyjazd do pracy za granicę to idealna okazja do tego, aby w krótkim czasie zarobić niemałą kwotę, która u polskiego pracodawcy byłaby nieosiągalna. Praca za zachodnią granicą lub na Północy daje możliwość zwiedzenie najpiękniejszych zakątków, które do tej pory znane były Ci wyłącznie z książek. Przebywając wśród lokalnej społeczności, możesz dogłębnie poznać odmienną kulturę, poszerzyć swoje horyzonty i zawiązać nowe, międzynarodowe przyjaźnie. Ponadto, żaden, nawet najbardziej intensywny kurs językowy nie zagwarantuje Ci efektów nawet w połowie tak dobrych, jak dwa czy trzy miesiące spędzone w obcym kraju wśród native speakerów.

Zwrot podatku za pracę w Niemczech, Anglii i innych krajach

Planujesz wakacyjną pracę za granicą? Zanim spakujesz walizki, dokładnie sprawdź swojego przyszłego pracodawcę i dopilnuj wszystkich formalności. Nie ufaj firmom, które nie udostępniają wszystkich swoich danych, prowadzą ukrytą rekrutację albo utrudniają osobisty kontakt. Aby mieć pewność, że wyjazd nie będzie niósł ze sobą żadnych zagrożeń, podejmij współpracę ze sprawdzoną firmą oferującą zatrudnienie na podstawie legalnych umów. Odprowadzając składki do zagranicznej kasy, będziesz mógł liczyć na częściowy zwrot nadpłaconej kwoty. Zwrot podatku za pracę w Niemczech, Anglii, Danii czy innym kraju pomogą Ci uzyskać polskie firmy od podszewki znające europejskie prawo podatkowe.

admin