Gdzie pojechać na przyszłoroczne wakacje?

8 years ago

Każdy z nas ma inne oczekiwania dotyczące wypoczynku – niektórzy szukają spokojnego szumu morza, inni długich tras, po których mogą wędrować. Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać i jakie kierunki są modne.

Wakacje w Polsce

Dla wielu osób wakacje w Polsce kojarzą się z nudą i brakiem możliwości spędzenia aktywnie czasu. Nic bardziej mylnego – w ostatnich latach dołożono wiele starań, aby konkretne regiony czy miasta przyciągały jeszcze większą ilość turystów. Polska posiada liczne zabytki, oryginalne budynki, liczne parki narodowe i krajobrazowe. Osoby aktywne mogą spędzać czas na rowerze, odbywając długie trasy w ciągu kilku dni wraz z biwakami. Liczne góry pozwalają na dopasowanie umiejętności do trudności szlaku.

W poszukiwaniu egzotyki – Dominikana

Wakacje na Dominikanie z pewnością ucieszą osoby, które poszukują egzotyki, ciepła oraz lazurowej wody. Położone na słonecznej wyspie Haiti państwo zajmuje jej ⅔ powierzchni. Czego możemy spodziewać się po tak atrakcyjnej lokalizacji?

Dominikana to prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych. Można tu przede wszystkim żeglować i zwiedzać sąsiednie atole. Wiele osób decyduje się na nurkowanie – urokliwe Morze Karaibskie pełne jest egzotycznych ryb oraz wspaniałych raf koralowych. Osoby aktywne z pewnością chętnie spróbują windsurfingu czy kitesurfingu. Dodatkową atrakcją jest także jazda na nartach wodnych czy rejsy katamaranami.

Piękna przyroda wyspy zachęca do licznych spacerów. Osoby ceniące trekking powinny wybrać się na dłuższy spacer w kierunku centrum wyspy. Ciekawą opcją jest także przespacerowanie się linią brzegową. Warto zwiedzać Dominikanę także przy pomocy roweru czy skuterka.

Dominikana to jednak nie tylko aktywny wypoczynek. Warto skosztować tutejszej kuchni oraz doskonałych, lokalnych napojów. Na tej rajskiej wyspie nie brakuje także wspaniałych, egzotycznych owoców.

Wakacje w siodle

Z pewnością ciekawym rozwiązaniem dla osób aktywnych jest urlop w siodle. Podczas zorganizowanych wczasów osoby uczestniczące w rajdzie przemieszczają się konno z miejsca na miejsce, dodatkowo poznając uroki dzikiego obozowania. Zdecydowanie jest to opcja odpowiednia dla osób ceniących naturę i piękne widoki.

admin