Filtry do wody – idealne do walki z zanieczyszczeniami

6 years ago

Herbata nam nie smakuje, kawa wychodzi jakaś kwaskowa, pralka się znowu zepsuła a na dodatek psuje nam się cera i mamy problemy z włosami. Brzmi to po prostu jak codzienny pech dla wielu z nas. Generalnie jednak winnym tych wszystkich nieszczęść nie jest okrutny los, lecz zanieczyszczona woda kranowa…

Kranówka w XXI wieku

Wydawać by się mogło, że dzisiaj przy tak zaawansowanym rozwoju technologicznym, woda, która płynie z naszego kranu jest idealnie czysta. Tak niestety zupełnie nie jest. W wielu gospodarstwach domowych istnieje problem przede wszystkim z twardością wody, za którą odpowiedzialne jest wiele soli. Efektem takiej wody są właśnie częste awarie instalacji sanitarnych oraz sprzętów domowych a także osłabienie włosów, cery i paznokci.

Często także woda zawiera wiele chloru – zdecydowanie pogarsza on walory smakowe oraz zapachowe wody. Innym pierwiastkiem pogarszającym wodę jest żelazo. Dodatkowo niestety woda z kranu nieraz zawiera naniesione z rur zanieczyszczenia czysto mechaniczne tudzież nawet czasem biologiczne.

Filtry do wody – remedium na nasze problemy

Każdy jednak z nas chciałby wykąpać się w pachnącej wodzie, nie naprawiać co chwila pralki czy zmywarki a rano wypić pyszną kawę. Jak to zrobić? Najlepiej jest po prostu zdecydować się na zakup odpowiedniego filtra do wody, który usunie z naszej kranówki wszystkie składniki, które powodują nasze codzienne problemy.

Najpierw jednak, aby wiedzieć, jaki filtr do wody będzie nam potrzebny, należy dowiedzieć się, jakie są dokładnie nasze problemy z wodą. Dlatego warto w tym celu zatrudnić specjalistów, którzy dokładnie określą, co jest nie tak. Jeśli kupimy za ich radą odpowiednie filtry do wody, to bardzo szybko poczujemy różnice.

Rodzaje filtrów do wody

Czym się jednak różnią między sobą poszczególne filtry do wody? Otóż przede wszystkim zastosowaną w nich technologią oczyszczania. Najprostsze są filtry sedymentacyjne – usuwają one większość zanieczyszczeń mechanicznych. Z kolei filtry węglowe, dzięki świetnym właściwościom chłonnym węgla, zatrzymują nie tylko zanieczyszczenia mechaniczne, lecz także biologiczne oraz poprawiają smak i zapach wody.

Na koniec należy wspomnieć, że istnieją różne miejsca, w których można zamieścić filtry, Najprostszym z nich jest dzbanek – wtedy jednakże odkażamy tylko wodę do picia. Warto zaś czasem zainwestować w filtry centralne tudzież łazienkowe. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się większym komfortem.

Warto zatem zadbać o siebie i zainwestować w filtry do wody. To inwestycja, która na pewno się opłaci.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Rosmosis

admin