Ergonomiczne rozwiązania

5 years ago

Druk odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym życiu. Bez niego wiele firm nie mogłoby funkcjonować, bo w końcu wszystkiego nie da się zastąpić tabelkami w specjalnych programach. Choć i tak dziś drukujemy o wiele mniej dokumentów niż kiedyś, to nadal dobre jakościowo drukarki stanowią jedno z najważniejszych urządzeń, jakie znajdują się w firmach, biurach. Bez drukarki nie da się funkcjonować.

Dobry zakup – ergonomiczny druk

Na rynku urządzeń biurowych znajdziemy różnego rodzaju drukarki, które charakteryzują się nie tylko różnymi, odrębnymi funkcjami, lecz również szybkością i jakością druku. Wybór odpowiedniej drukarki ma ogromne znaczenie ze względu na ponoszone później koszty eksploatacyjne. Tu na szczególną uwagę zasługują tonery do drukarek, których cena jest bardzo różna, w zależności od rodzaju wybranej drukarki. W zależności od ich jakości pozwalają nam na wydrukowanie większej lub mniejszej ilości stron. Im więcej możemy na nich drukować, tym bardziej wydajne jest nasze nowe urządzenie, a koszty drukowania są niższe.

Czym się kierować podczas zakupów?

Tonery do drukarek t najbardziej kosztowne elementy całego sprzętu.

Często zdarza się, że tonery do drukarek są niewiele tańsze niż sama drukarka. Zazwyczaj poleca się zakup nowoczesnych drukarek laserowych, bo choć ich koszt jest wyższy niż standardowych drukarek (np. atramentowych), to koszty tonerów są niższe. Co więcej, wiele firm stara się też zastępować te oryginalne tonery do drukarek tzw. kartridżami (zamiennikami). Na rynku znajdziemy też dość nietypową usługę regeneracji tonerów, co także pozwala znacząco obniżać koszty zakupu. Tu jednak należy mieć na uwadze, że takie działanie (ograniczanie kosztów eksploatacyjnych) sprawia, że tracimy gwarancję producenta na dany sprzęt.

Tonery i bęben

Wiele typów drukarek opiera się na specyficznym mechanizmie, w którym bęben i toner są ze sobą połączone. Są też takie modele drukarek, gdzie z kolei zarówno toner, jak i bęben wstępują jako dwa niezależne elementy. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Toner występujący oddzielnie sprawia, że jego zakup jest stosunkowo tani, jednak tu z kolei wzrasta cena wymiany samego bębna (oczywiście wszystko zależy od typu/rodzaju drukarki). Takie rozwiązanie bardzo często powoduje, że kiedy zepsuje się nam bęben, to zdecydowanie taniej jest kupić nową drukarkę niż go wymieniać. Z kolei zintegrowanie tonera z bębnem, sprawia, że w przypadku wymiany zestawu na nowy, zostanie zachowana jakość wydruku, a to z kolei jeden z najważniejszych elementów całego procesu drukowania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tonery do drukarek – print24.com.pl.

admin