Torebka skórzana na co dzień

6 years ago

Każda kobieta ma co najmniej kilka torebek. Jedna zawsze przeznaczona jest na jakieś wyjścia, inna na zakupy. Warto jednak mieć jedną torebkę dość uniwersalną na co dzień. Jak ją wybrać? Jakie cechy są dość istotne?

Torebka na co dzień – charakterystyka

Jak już sama nazwa wskazuje torebki na co dzień używamy każdego dnia. I to nie tylko w jedno miejsce. Oczywiście zazwyczaj jest to praca czy uczelnia, czasem jednak przyjęcie, konferencja. Słowem – torebka a musi być na swój sposób nieco uniwersalna. Dalej – musi ona być dość wytrzymała. W końcu nie chodzi o to, aby kupić ją i stracić po kilku dniach.

To jednak jeszcze nie wszystkie cechy. Torebka taka powinna bowiem być w pełni praktyczna i funkcjonalna. W końcu musimy tam zmieścić nie tylko drobne rzeczy jak portfel czy szminkę, lecz także nie raz wodę, lunch, dokumenty i wiele innych. nosimy ją także nieraz cały dzień – musi zatem być wygodna.

Torebki ze skóry – must have!

Dlatego tez zdecydowanie należy postawić na torebki skórzane. Po pierwsze są one w pełni wygodne. Najczęściej bowiem skóra oznacza pewną jakość, a zatem mamy od razu pewność, że pasek od damskiej torebki nie będzie nas uciskał, że torba nie pęknie pod niewielkim ciężarem czy że nie zniszczy się, co niestety nie jest częste w przypadku zwykłych torebek. Ponadto, nawet jeśli już się zepsuje, to musi wyglądać estetycznie i ciekawie. W przypadku skóry każde przetarcie jedynie dodaje szlachetności.

To jednak zdecydowanie jeszcze nie wszystkie zalety torebek ze skóry. Otóż skóra jest najzwyczajniej w świecie bardzo eleganckim materiałem. Każdy nawet zwykły strój będzie od razu wyglądał ładnie i ciekawie. Nie bez powodu dawniej, na początku XX. wieku, który to został uznany za najbardziej elegancki, nie noszono żadnych substytutów skóry.

Damskie torebki skórzane – charakter i fason

Wcześniej zostało wspomniane, że torebki ze skóry powinno się dobierać do własnego charakteru i upodobań. Co to dokładniej oznacza? Otóż chodzi o to, że w każdym sezonie projektanci wskazują kilka wzorów torebek skórzanych, które robią się modne. Nie znaczy to jednak, że koniecznie trzeba je wybrać. W modzie ceniony jest bowiem indywidualizm. Każda z nas musi wybrać torebkę ze skóry, która najbardziej będzie pasowała do charakteru.

Dla przykładu – aktówki i teczki znakomicie pasują do osób energicznych i aktywnych. Z kolei zaś torebki skórzane z podstawą wygiętą nieco na kształt podkowy i z frędzlami doskonałe będą dla osób, które z życiem idą nieco na bakier.. Zaś romantyczkom na pewno spodobają się damskie torebki ze skóry stylizowane na dawniejsze kuferki. Jaki zaś typ torebek najlepszy będzie dla osób praktycznych? Zdecydowanie listonoszki – proste, wygodne i ciekawe!

Torebki ze skóry to naprawdę gwarancja naszego zadowolenia. Jeśli tylko poświęcimy na wybór nieco czasu to w zamian uzyskamy torebkę, która będzie pasować do nas – zarówno no naszych pozostałych ubrań, jak i do charakteru i osobowości. Torebki skórzane to absolutny must have!

Artykuł napisany razem z twojatorebka.com

admin