Aktywne spędzanie wolnego czasu w okolicach Warszawy

8 years ago

W Polsce coraz popularniejsze staje się aktywne spędzanie czasu, nie tylko w czasie wakacyjnych podróży. W naszym kraju posiadamy wiele interesujących miejsc, umożliwiających zarówno spacery, bieganie, zwiedzanie na rowerze albo z końskiego grzbietu. A to tylko niektóre z atrakcji! Aktywny wypoczynek jest nie tylko modny, ale i dobry dla naszego zdrowia. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu doskonale wpływa na nasze samopoczucie, kondycję oraz dotlenienie organizmu.

Wypoczynek nad jeziorem!

Ciekawą opcją spędzenia dłuższego weekendu w okolicach Warszawy jest wypoczynek nad Zegrzem. Ten zbiornik retencyjny od wielu dziesięcioleci uważany jest przez miejscowych oraz przybywających letników jako doskonały do uprawiania żeglarstwa, windsurfingu, kitesurfingu i wielu innych dyscyplin. Niewątpliwie piękne warunki przyrody w jego okolicy zachęcają do długich spacerów oraz cieszenia się naturą. Spacery to jednak nie jedyna opcja dla osób aktywnych. Wokół zalewu stworzono kilkanaście szlaków rowerowych, których łączna długość przekracza 350 kilometrów. To prawdziwa gratka dla każdego, kto okolicę pragnie poznać przy pomocy dwóch kółek.

Nie tylko sporty wodne

Nad Jeziorem Zegrzyńskim turyści znajda nie tylko liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego, ale przede wszystkim doskonale przygotowane miejsca noclegowe: hotele i pensjonaty. Jednym z nich jest hotel Lawendowy w Jachrance, który swoich gości wita nie tylko doskonała kuchnią, ale i możliwością zorganizowania dowolnej imprezy: urodzin, przyjęcia weselnego. W tych pięknych okolicznościach przyrody warto także zorganizować konferencję czy też spotkanie z pracownikami. Z pewnością możliwość przebywania w pięknym hotelu raz korzystania z uroków przyrody sprawi, że docenią swoich przełożonych. W hotelu nie brakuje doskonale wyposażonych pokojów, w których z pewnością można odpocząć od trudów dnia codziennego.

admin