Krótka historia wróżenia – od starożytności po wróżby online

8 years ago

Korzystanie z przepowiedni oraz wróżb staje się coraz powszechniejsze. Swoją przyszłość oraz plany pragną poznać osoby z różnorodnych środowisk, jak również zróżnicowane wiekowo.

Długa historia wróżb

Wróżenie z kart znane jest od czasów zamierzchłych – dzięki tego rodzaju przepowiedniom ludzie uważali, że możliwe jest oszukanie losu i takie kierowanie swoimi wyborami, aby uniknąć pułapek oraz problemów. Z biegiem wieków wróżowie i wróżki były jednocześnie osobami potępianymi, jak i pożądanymi. Wiele wróżek oskarżano o konszachty z diabłem, czarną magię – przez to często wróżki i osoby wróżące mogły mieć poważne problemy, które kończyły się sądami, karami cielesnymi, a nawet śmiercią.

Moda na ezoterykę

Wraz z upowszechnieniem się mody na ezoterykę w latach 20. XX wieku coraz więcej osób interesowało się wróżeniem oraz wywoływaniem dusz zmarłych. Po Europie krążyli znany wróżowie i chiromanci, którzy podczas swoich seansów gromadzili prawdziwe tłumy. Niewątpliwie wielu z nich nie posiadało specjalnych umiejętności, dorabiając się mimo tego niemałej fortuny na swoich przedstawieniach. Z biegiem czasu wielu z nich zostało jednak zdemaskowanych, moda na wróżenie przeminęła. Tylko po to, by na nowo odżyć w lat 70. – czasach New Age. W silnym nurcie hippisowskim, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, popularne było zainteresowanie magią, wróżbami. Młodzi ludzie chętnie oddawali swój los w ręce osób obdarzonych darem jasnowidzenia. Liczne seanse wróżenia odbywały się w towarzystwie spokojnej, indyjskiej muzyki oraz używek.

Jak wróżenie wygląda dzisiaj?

Obecnie wiele osób korzysta z pomocy profesjonalnych wróżek. Próżno szukać jednak w ich mieszkaniach czarnych kotów czy szklanych kul. Profesjonalne wróżki posługują się przede wszystkim kartami tarota oraz wróżbami na podstawie daty urodzenia.

Chcesz dowiedzieć się, co czeka Cię w przyszłości? Sprawdź: wróżba online. To najlepszy sposób na poznanie swojej przyszłości.

admin