Zadbaj o swój komfort w sypialni

6 years ago

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa sen? W łóżku spędzamy około 1/3 swojego życia. To, jakie warunki stworzysz dla swojego ciała, będzie przekładać się na funkcjonowanie w ciągu dnia. Dlaczego warto wymienić rozkładaną, niewygodną kanapę na wygodny materac?

Jak sen wpływa na naszą codzienność?

Kłopoty ze snem rzutują na nasze życie we wszystkich jego sferach. Bóle głowy, kręgosłupa i mięśni, rozdrażnienie, problemy z koncentracją oraz większa podatność na choroby to tylko część zagrożeń, jakie niosą ze sobą nieprzespane noce. To właśnie podczas nocnego wypoczynku regenerują się nasze komórki i tkanki, powstają nowe połączenia w centralnym układzie nerwowym i utrwalają się wszystkie informacje zgromadzone w ciągu dnia.

Rozkładana sofa? Niekoniecznie!

Żadna, nawet najlepsza sofa z funkcją spania nie dorówna materacowi. Powierzchnia rozłożonej kanapy jest przeważnie nieregularna, pełna wypukłości i załamań, które powodują uczucie dyskomfortu. Ponadto, konstrukcja mebla dostosowana jest do odpoczywania w pozycji siedzącej, przez co poduszki i siedziska są znacznie twardsze niż struktura materaca. Co więcej, regularne spanie na sofie może przyczynić się do jej szybszego niszczenia, przecierania tapicerki czy deformowania siedzisk.

Materace niestandardowe dla najbardziej wymagających

Materace sprężynowe, kieszeniowe, termoelastyczne, lateksowe, z naturalnych materiałów… Wybór dostępnych opcji może zaskakiwać! Producenci materacy oferują zróżnicowane produkty, które mają za zadanie jak najlepiej dopasować się do indywidualnej budowy anatomicznej. Jeśli klasyczne modele nie spełniają naszych oczekiwań, możemy wykonać materac na specjalne zamówienie. Materace niestandardowe  szczególnie przypadną do gustu osobom bardzo wysokim oraz właścicielom sypialni o nietypowym kształcie. Możliwość samodzielnego stworzenia swojego materaca daje między innymi sklep internetowy  studiomaterace.pl.

admin