Z czym związana jest wymiana okien?

4 years ago

Wymiana okien to czynność jaką należy powtarzać raz na kilkanaście lat. W związku z rosnącą technologią i rozwiązaniami stosowanymi w wielu oknach żywotność okien jest coraz dłuższa. Warto jednak zdawać sobie sprawę czym podyktowana będzie zmiana stolarki okiennej.

Wymiana okien i ich jakość

Jeżeli uznajemy, że nasze okna są jeszcze dobrej jakości i mogą nam służyć przez kolejny, bardzo długo okres, to zdajmy sobie sprawę, że one i tak się zużywają. Z oknami jest jak z każdą inną rzeczą – jedne zużywają się szybciej a inne wolniej. Na szczęście stolarka okienna należy do tej drugiej grupy, dzięki czemu zbyt często nie musimy narażać się na wysokie koszta. Wymiana okien musi nastąpić zawsze wtedy, kiedy czujemy i widzimy, że jakość naszych obecnych przeszkleń znacznie się pogorszyła. Czujemy zimno wkradające się do naszych domów oraz pod względem estetycznym nasze okna pozostawiają dużo do życzenia – w szczególności, jeżeli jest mowa o oknach drewnianych.

Mniejsza ilość hałasu

Wymiana okien na nowe spowoduje, że w naszych domach znacznie zredukuje się hałas dochodzący z ulicy. Warto pomyśleć o specjalnych modelach dźwiękoszczelnych, dzięki którym można spowodować obniżenie dźwięku w pomieszczeniach nawet o 35 decybeli. Jest to naprawdę ogromna ilość, jeżeli bierze się pod uwagę fakt, że mieszka się w centrum wielkiej aglomeracji miejskiej. Zamontowanie takich okien sprawi, że poziom hałasów w naszych domach może zmniejszyć się o więcej niż połowę. Warto więc pomyśleć o nowych oknach, jeżeli stare nas już zawodzą. 

admin