WordPress – poznaj najpopularniejszy CMS!

4 years ago

Czy wiedziałeś, że aż około 25% wszystkich stron zbudowanych jest na platformie WordPress? Niezwykle popularny na całym  świcie system CMS daje każdemu z nas możliwość stworzenia swojej własnej strony, bloga czy portfolio z pracami. Dlaczego to właśnie WordPress stał się tak popularnym narzędziem? Czym charakteryzuje się system? Sprawdź!

Krótka definicja

WordPress jest systemem zarządzania treścią (CMS) napisanym w języku PHP. Początkowo używany był głównie do obsługi blogów, jednak wraz z upływem lat zyskał znacznie szersze zastosowanie. WordPress wykorzystuje bazę danych MySQL i udostępniony jest na licencji GNU General Public License. Co ważne, hosting WordPress jest darmowy i daje niemal nieograniczone możliwości tworzenia atrakcyjnych i praktycznych treści

Dla webmastera i żółtodzioba

Jedną z największych zalet systemu CMS jest jego intuicyjna budowa. Nie musisz już posiadać zaawansowanych umiejętności programistycznych ani graficznych, aby stworzyć ciekawą wizualnie, funkcjonalną i nowoczesną witrynę. WordPress daje każdej osobie narzędzia pozwalające szybko tworzyć blogi, strony, a nawet sklepy internetowe. Panel administracyjny jest zbudowany w czytelny, przejrzysty sposób. Co ważne, dostępna jest polska wersja platformy. Internauci tworzący swoje strony na WordPressie mogą korzystać z tysięcy darmowych wtyczek pozwalających dowolnie rozbudowywać stronę oraz oryginalnych szablonów graficznych. W sieci dostępnych jest multum poradników, dzięki którym można poznać zaawansowane funkcje systemu. Walorem tego typu witryn jest również fakt, że można  bardzo łatwo pracować nad ich pozycjonowaniem, zwiększając ich widoczność w wynikach wyszukiwania.

admin