Tańsze czy droższe ekspresy do kawy do biura?

6 years ago

Przysłowiowa przerwa na kawę w czasie pracy to coś więcej niż tylko możliwość oderwania się od zawodowych obowiązków. Z tego powodu niektórzy pracodawcy chętnie inwestują w ekspresy do kawy do biura, doceniając w ten sposób wkład i zaangażowanie swoich pracowników. Co oferuje w tym zakresie rynek ekspresów do kawy?

Różne ceny, różne możliwości

Zainteresowanie kawą rośnie, z tego powodu producenci ekspresów do kawy starają się nadążyć za tą modą, oferując ekspresy z dodatkowymi funkcjami. Do niedawna w wielu biurach obecne były przelewowe ekspresy, wybierane ze względu na niską cenę oraz możliwość przygotowania nawet 2 litrów kawy.

Obecnie takie ekspresy wybierane są dużo rzadziej, zaś sami przedsiębiorcy sięgają po różne modele ekspresów ciśnieniowych. W odróżnieniu od tradycyjnego ekspresu przelewowego, w ekspresie ciśnieniowym przygotowuje się dokładnie jedną filiżankę lub kubek kawy, której smak może być wzbogacony o dodatek mleka.

Najpopularniejsze jednak ekspresy ciśnieniowe

Na polskim rynku dostępnych jest kilka modeli ekspresów ciśnieniowych, które można podzielić na dwie kategorie. Do pierwszej z nich zalicza się ekspresy proste, w których przygotowuje się jedynie kawę. Takie ekspresy są wyposażone w proste menu, zaś użytkownik może na nich wybrać dwa, względnie trzy rodzaje kawy, która jest serwowana w jednorazowych kubkach.

Bardziej rozbudowane ekspresy ciśnieniowe wyposażone są w dodatkowe funkcjonalności. Mogą one obejmować możliwość spieniania mleka czy jego podgrzewania, coraz częściej takie ekspresy z wbudowanym młynkiem do kawy. Co prawda mielenie kawy na jedną porcję naparu wydłuża czas oczekiwania na przygotowanie kawy, jednak zapewnia kawie aromat i gwarantuje świeżość kawy wykorzystanej do jej zaparzenia.

Dla pracowników i dla klientów

Kolejną kwestią, jaką warto rozważyć wybierając ekspresy do kawy do biura, jest szybkość przygotowania kawy oraz sposób jej podania. O ile w przypadku ekspresu dla pracowników bardziej będzie się liczyć szybkość przygotowania kawy oraz koszt eksploatacji, o tyle w przypadku kawy dla klientów bardziej będzie się liczyć smak kawy i forma jej podania.

Wielu dystrybutorów oferujących ekspresy do kawy do biura umożliwia również zakup akcesoriów dodatkowych, jak np. jednorazowe kubki czy filtry do kawy. W przypadku ekspresów z młynkami można również zdecydować się na kawowy abonament, zamawiając jednocześnie kawę w ziarnach.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Yazamco

admin