Skuteczne pomysły na remarketing

2 years ago

 

Remarketing daje możliwość wyświetlania reklam doskonale przygotowanym odbiorcom – osobom, które już odwiedziły Twoją witrynę – i dbania o nich aż do ukończenia konwersji lub powrotu do dokonania kolejnego zakupu.

Zwalczanie obiekcji, dotyczących sprzedaży

Wielu z nas używa reklam wizerunkowych, aby zapoznać ludzi z naszą marką. Wiemy, że użytkownicy, do których kierujemy reklamy raczej nie będą klikać na nasze strony docelowe, więc tworzymy podstawowe reklamy z naszym tagiem i głównymi aktywami marki, mając nadzieję, że zrobią one wrażenie na odbiorcy.

Twoja publiczność remarketingu już wie, kim jesteś, więc nie ma sensu pokazywać im ogólne, wstępne reklamy. Pamiętaj, że ci ludzie byli już na Twojej stronie, ale nie doszło do zakupu. Wykorzystaj to jako okazję, aby odnieść się do ich wahań i przekonać ich do powrotu i konwersji.

Pokaż produkty, którymi potencjalni klienci byli zainteresowani

Ostatnio reklamodawcy zaczęli wykorzystywać remarketing dynamiczny, aby zwabić klienta z powrotem na ich stronę. Ta funkcja automatycznie tworzy reklamy, które wykorzystują produkty, które klient widział podczas ostatniej wizyty na ich stronie. Są one niezwykle skuteczne, ponieważ przypominają, jak bardzo klient był zainteresowany produktem i kusi to do powrotu i konwersji.

Zniżki, kody i kupony

Porównanie zakupów jest teraz łatwe, można wędrować od strony do strony i znaleźć żądany produkt informacją o cenach w kilka sekund.  Najlepszym sposobem na zminimalizowanie tego ryzyka, że klient przejdzie na inną stronę – jest remarketing. Czasami wystarczy rabat lub specjalna oferta, aby osłodzić transakcję i ponownie rozbudzić zainteresowanie odwiedzających Tobą i Twoimi produktami.

Jeśli Twoja firma świadczy powtarzające się usługi, wykorzystaj reklamy remarketingowe, aby przypomnieć klientom o umówieniu się na kolejne spotkania. Na przykład, weź pod uwagę salon, który oferuje rezerwację online terminów koloryzacji włosów. Może on skonfigurować kampanię remarketingową, aby wyświetlić reklamy przypominające tym klientom, aby zarezerwować terminy co kilka tygodni, aby nie stracić dostępnego terminu.

admin