Przyczepy i naczepy

1 year ago

Dobrej jakości przyczepy i naczepy są podstawowym akcesorium każdej firmy przewozowej. Posiadanie nawet najnowocześniejszych ciągników siodłowych nie będzie znaczyło nic jeżeli firma nie będzie miała różnorodnych, dobrze dopasowanych przyczep i naczep. Ich zadaniem jest bezpieczne przetrzymanie różnorodnych materiałów przewożąc je z punktu A do punktu B. Przyczepy i naczepy występują w różnych konfiguracjach idealnie dostosowując się do materiału, który przewożą.

 

Przyczepy i naczepy – rodzaje

 

Przyczepy i naczepy występują w różnych konfiguracjach. Dlatego wiele osób poszukuje różnorodnych przyczep i naczep z pomocą, których może lepiej transportować własne towary. Zawsze warto dobierać przyczepę do rodzaju towaru, który jest przewożony. Do najbardziej popularnych przyczep i naczep zalicza się:

-Przyczepa typu skrzynia; jest to jedna z najbezpieczniejszych przyczep, która z każdej strony okryta jest grubą blachą. Zamyka się na zatrzask najczęściej z grubą kłódką dlatego jest idealna do przewożenia bardziej wartościowych rzeczy.

-Plandeka; jest to załadowana naczepa wraz z jak sama nazwa wskazuje okrytą plandeką przyczepioną do podstawy bardzo często za pomocą tradycyjnych ,,trytytek”. Dobrze okrywa przewożone towary chroniąc przed niekorzystnymi warunkami środowiska lecz wystarczy przeciąć ich powierzchnię aby dostać się do środka więc nie są tak bezpieczne jak skrzynie.

-Izoterma; jest to przyczepa zaliczana do tych specjalistycznych. Posiada ona możliwość do utrzymywania stałej temperatury w swoim wnętrzu – najczęściej ujemnej. Dzięki temu jest najlepszą przyczepą do przewozu termowrażliwych materiałów jak leki czy żywność.

 

Podsumowanie

 

Wysokiej jakości przyczepy i naczepy są niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu firmy. Bardzo ciekawą kategorią są przyczepy i naczepy specjalistyczne takie jak izotermy, które potrafią rozszerzyć działanie firmy na różnych frontach zbierając jeszcze większą liczbę zleceń.

admin