Podatki w Szwecji
6 years ago
Sezonowa lub regularna praca za granicą wiąże się z koniecznością płacenia podatków w miejscu zatrudnienia. Wydawać by się mogło, że uzyskanie zwrotu i ubieganie się o dodatkowe ulgi jest dla osoby nieznającej perfekcyjnie obcego języka karkołomną misją skazaną na niepowodzenie. Wcale nie musi tak być. Udowadniamy, że nie taki fiskus straszny, jak go malują! Jak otrzymać zwrot nadpłaconej kwoty ze Szwecji? Sprawdź!
Sprawne i bezbolesne rozliczenie podatku ze Szwecji w Polsce
Rozliczenie podatku ze Szwecji w Polsce jest prostsze, niż może się wydawać. Nieocenioną pomocą są tutaj firmy pośredniczące w biurokratycznym procesie. Korzystając z usług specjalistów sprawnie poruszających się w przepisach międzynarodowego prawa podatkowego, oszczędzasz czas i nerwy! Pierwszym krokiem na drodze do odzyskania należnych świadczeń jest skompletowanie wszystkich dokumentów. Wśród nich obowiązkowo znaleźć się muszą między innymi oryginały pism KU-10 lub KU-13 oraz Inkomstdeklaration1, druk E101/A1, kopie pasków płacowych, kopie umów o pracę (pełną listę wymaganych druków znajdziesz na stronie zwrot-podatkow.pl).
Dodatkowe ulgi
Uczciwa praca w oparciu o legalne umowy i odprowadzanie składek daje Ci możliwość skorzystania z dodatkowych ulg podatkowych. Świadczeniem, o które najczęściej ubiegają się podatnicy, jest ulga za prowadzenie podwójnego gospodarstwa domowego. Ze świadczenia mogą skorzystać osoby, które kursują między domem w Polsce a Szwecją maksymalnie raz w tygodniu. Dołączając do zeznania rachunki za bilety czy paliwo, możesz liczyć na zwrot w wysokości 30% odprowadzonej kwoty! Ponadto, osoby odbywające podróże służbowe lub pokonujące samochodem/komunikacją miejską drogę z miejsca zamieszkania w Szwecji do miejsca pracy również mogą odliczyć od podatku poniesione koszty.