Odzież po liposukcji – po co się ją stosuje?

6 years ago

Zabieg odsysania tłuszczu (liposukcję) wykonuje się na różnych partiach ciała – najczęściej na brzuchu, pośladkach i biodrach, jednak zdarzają się przypadki przeprowadzenia liposukcji również na szyi czy ramionach. Aby efekty operacji utrzymały się na długo, pacjent jest zobowiązany do przestrzegania zasad prawidłowego postępowania pooperacyjnego. Najważniejsza jest dieta – szybkie przybranie na wadze może skutkować skumulowaniem się tkanki tłuszczowej w obszarach sąsiadujących z poddanymi zabiegowi, co zaburzy ogólne proporcje ciała. Po przebyciu okresu rekonwalescencji zaleca się również wykonywanie regularnych ćwiczeń fizycznych. Jednak najważniejszym elementem postępowania pooperacyjnego jest stosowanie specjalnej uciskowej odzieży po liposukcji.

Odzież po liposukcji – cel jej noszenia

Celem stosowania uciskowych ubrań po liposukcji jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia ewentualnych powikłań po zabiegu. Ucisk poprawia krążenie oraz cyrkulację płynów, co zapobiega tworzeniu się zakrzepów i zatorów żylnych. Co więcej, delikatny masaż ciała spowodowany ściśle przylegającym materiałem przyspiesza gojenie się ran oraz łagodzi ból związany z procesem gojenia się ran. Kolejnym celem noszenia specjalnej odzieży po liposukcji jest modelowanie sylwetki. Częstym skutkiem ubocznym operacji jest nadmiar skóry, która wygląda nieestetycznie. W przypadku odessania większej ilości tkanki tłuszczowej podczas serii kilku zabiegów niezbędna jest interwencja specjalisty w dziedzinie chirurgii plastycznej, który mechanicznie usunie jej nadmiar. Jednak w większości przypadków odzież po liposukcji pozwala zapobiec efektowi luźnej skóry.

Jak długo należy stosować ubrania uciskowe po zabiegu odessaniu tłuszczu?

Odzież uciskową należy założyć niezwłocznie po wykonaniu zabiegu. Lekarze zalecają stosowanie jej przez przynajmniej sześć tygodni. Jednak badania dowodzą, że dłuższe noszenie specjalnych ubrań pozwala osiągnąć lepsze efekty. Producenci odzieży po liposukcji oferują klientom modele, które doskonale przewodzą powietrze, a więc sprawdzają się w codziennym użytkowaniu przez dłuższy okres czasu – nawet przez sześć miesięcy. Ponadto na rynku pojawiają się co raz bardziej estetyczne fasony odzieży, co również wpływa na komfort jej noszenia. W sprzedaży można znaleźć ubrania uciskowe na całe ciało lub tylko na jego określone partie, na przykład na brzuch czy szyję; wybór odpowiedniego rodzaju zależy przede wszystkim od obszaru poddanego zabiegowi. Przed zakupem warto skonsultować się z lekarzem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie megamedic.pl/pl/c/ODZIEZ-PO-LIPOSUKCJI/159

admin