Palety plastikowe – zastosowanie, rodzaje, główne atuty

5 years ago

Transport i magazynowanie różnorodnych produktów wymaga odpowiednich rozwiązań. Jednym z narzędzi, który w prawidłowy sposób ma zabezpieczać towar, są palety. Do niedawna korzystano głównie z wersji drewnianych. Dziś najchętniej wybierane są palety z tworzyw sztucznych.

Palety plastikowe – zastosowanie

Palety to różnego rodzaju platformy, które służą do bezpiecznego układania produktów i opakowań oraz transportowania ich w inne miejsce. Dzięki możliwości przewożenia ich przy wykorzystaniu wózka widłowego, zmiana lokalizacji nawet największej ilości towaru nie stanowi już żadnego problemu. Palety z tworzyw sztucznych odgrywają dziś ogromną rolę przede wszystkim w przemyśle chemicznym i spożywczym. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie firm transportowych i logistycznych bez tego typu platform. Palety używane są m.in. w fabrykach, sklepach, magazynach, halach produkcyjnych czy na placach budowy.

Rodzaje palet

Jeśli chodzi o palety z tworzyw sztucznych, producenci proponują mnóstwo modeli, które można dowolnie wybierać w zależności od potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Wśród nich znajdują się opcje eksportowe i higieniczne, wykonane w sposób umożliwiający przewóz żywności. Na rynku bez problemu znaleźć można także różne formy i kształty palet (np. płaskie lub skrzyniowe), a na nawet kolory. Duże znaczenie mają także wymiary, które również można dobrać zgodnie ze sposobem zastosowania platformy. Jedną z chętniej wykorzystywanych jest z pewnością paleta plastikowa 1200×800, choć nie jest to rzecz jasna jedyne dostępne rozwiązanie. Wystarczy wejść na stronę internetową renomowanego producenta i sprawdzić parametry poszczególnych opcji.

Dlaczego warto stosować palety z tworzyw sztucznych?

Zarówno paleta plastikowa 1200×800, jak i inne dostępne wersje, to nowoczesne, dobre jakościowo platformy, produkowane zgodnie z aktualnymi standardami. Jednym z głównych ich atutów jest szerokie zastosowanie oraz gwarancja bezpiecznego transportu towaru. Palety z tworzyw sztucznych są nie tylko solidne i bardzo wytrzymałe, ale jednocześnie na tyle lekkie, że przenoszenie różnorodnych środków staje się znacznie prostsze, szybsze i tańsze. Dodatkową zaletą jest tu możliwość poddania materiału procesowi ponownego przetworzenia. Dzięki recyclingowi paleta plastikowa jest przyjazna dla środowiska.

admin