Ogród stworzony z myślą o dzieciach

6 years ago

W ogrodzie stworzonym z myślą o dzieciach nie ma przede wszystkim miejsca na nudę. To ważne, jeśli wcześniej zadbamy o bezpieczeństwo. Furtki czy bramy muszą być zamknięte tak, żeby samowolny kilkulatek nie otworzył ich i nie wyszedł sobie z ogrodu, kiedy na chwilę spuścimy go z oczu. Należy zadbać też o wszelkie zbiorniki wodne, ogrodzić je lub przykryć, jeśli chcemy, żeby małe dzieci biegały swobodnie w obrębie ogrodzenia. To zapewni rodzicom odrobinę wytchnienia.

Plac zabaw w ogrodzie

W ostatnich latach bardzo popularne stały się gotowe place zabaw. Domki, piaskownice, huśtawki – które po prostu montujemy w wybranym miejscu. Wielu producentów oferuje całe zestawy. Możemy też spróbować wykonać takie place lub ich elementy samodzielnie. Drewniana piaskownica pomalowana własnoręcznie? To nic trudnego. Warto zrobić jeszcze na niej z deski ławeczkę, na której dziecko wygodnie usiądzie podczas zabawy.

Parki linowe w ogrodzie

Do kupienia są także części, z których stworzymy w swoim ogrodzie park linowy. Wykorzystując w tym celu drzewa, na których zaczepimy liny i zamontujemy przeszkody. Możemy też zrobić coś prostszego i tańszego – zaczepić gumkę lub sznurek na drzewach tak, żeby powstała pajęczyna. Stworzymy w ten sposób atrakcję dla dzieci, które będą musiały przejść, nie dotykając sznurków czy gumy. Fajna zabawa.

Kącik twórczości i odpoczynku w ogrodzie

W ogrodzie, w którym przebywają dzieci, warto też przygotować kącik  do zabawy i odpoczynku. Gdzie można usiąść, pomalować i zjeść podwieczorek. Najlepiej zrobić to na zadaszonym tarasie, gdzie postawimy nowoczesne meble na taras.

Rodzice też zasługują na chwilę odpoczynku. Może gdzieś, gdzie nikt nie będzie im przez moment przeszkadzał. W domku ogrodowym, gdzie po prostu ukryją się przed resztą rodziny. Albo w zakątku, gdzie postawią nowoczesne meble na patio.

admin