Nowoczesne sposoby na piękny taras

4 years ago


Jak odpocząć po długim i męczącym dniu? W okresie lata warto jak najczęściej korzystać z pięknej pogody i wychodzić na zewnątrz. Posiadacze tarasów i ogrodów mogą stworzyć wspaniałe miejsce wypoczynkowe – wystarczy wybrać dopasowane do potrzeb meble i dodatki. Jak sprawić, aby taras stał się naszym ulubionym miejscem wypoczynkowym w okresie lata?

Taras odpowiednio zadaszony!

Odpoczynek na świeżym powietrzu to prawdziwa przyjemność dla ciała i ducha. Musimy być jednak świadomi, że nadmierne promieniowanie słoneczne bardzo szybko może skończyć się poparzeniami skóry. Aby zminimalizować to ryzyko powinniśmy pomyśle o odpowiednim zadaszeniu tarasu. Jeszcze niedawno wybierane najczęściej parasole są dzisiaj zastępowane przez nowoczesne tarasole, które wykorzystamy zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie. Firma tarasola.pl zaproponuje nam innowacyjne rozwiązania zaprojektowane w wyjątkowym stylu!

Dlaczego warto postawić na tarasolę?

Nowoczesne tarasole spełniają w naszych ogrodach kilka ról. Przede wszystkim chronią nas one przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Druga, istotna rzecz to oczywiście zapewnienie cienia: obszerne dachy tarasoli są w stanie zacienić cały obszar wypoczynkowy – wynika to z ich modułowej budowy. Tarasole projektowane przez topowe firmy to również piękna ozdoba w naszym ogrodzie.

Jaką tarasolę wybrać?

Różnorodność tarasoli jest bardzo duża – z pewnością każdy wybierze model odpowiadający oczekiwaniom. Jedną z najchętniej wybieranych jest tarasola o dachu z lameli aluminiowych. Lamele obracają się o 135 stopni, więc użytkownik sam decyduje o ich ustawieniu i o tym jak wiele słońca wpada pod tarasolę. Lamele w pozycji całkowicie zamkniętej gwarantują, że dach staje się wodoodporny. Konstrukcja tarasoli wykonana jest z aluminiowych profili – są one zabezpieczone przed działaniem rdzy. Wewnątrz konstrukcji znajduje się ukryty system odprowadzania wody.

admin