Biały stół i krzesła ogrodowe – dobry pomysł?

4 years ago


Starannie zaaranżowany, elegancki ogród wypełniony białymi kwiatami i jasnymi meblami ogrodowymi jest spełnieniem marzeń większości estetów. Niestety, przed realizacją wizji roztaczającej się w głowie często powstrzymuje nas obawa o to, że białe wyposażenie okaże się niefunkcjonalne. Czy praktyczne podejście musi dusić w zarodku plan stworzenia delikatnego, skąpanego w bieli ogrodu? Niekoniecznie! Sprawdź, jaki stół i krzesła ogrodowe sprawdzą się w ogrodzie, gdzie główną rolę odgrywa nieskazitelna barwa.

Stół i krzesła ogrodowe z technorattanu – estetyka i funkcjonalność

Dlaczego to właśnie stół i krzesła ogrodowe wyplatane z białego technorattanu sprawdzą się w wymagającym, zewnętrznym środowisku? Technorattanowe meble doskonale łączą  w sobie naturalny, subtelny wygląd z bezwzględną trwałością. Zwarte i nieporowate włókna tworzące syntetyczne „pędy” charakteryzują się zwartą i nieporowatą strukturą, która nie chłonie wody ani zanieczyszczeń. W efekcie jasne meble zachowują swoją nieskazitelną barwę przez długie lata, pomimo intensywnego użytkowania i ekspozycji na czynniki zewnętrzne.  

Jak dbać o białe meble z technorattanu?

Wbrew pozorom białe stoły, krzesła, leżaki czy huśtawki wyplatane z syntetycznej plecionki nie wymagają stosowania zabezpieczeń ani starannej, czasochłonnej impregnacji. Zabiegi pielęgnacyjne, jakim należy poddawać technorattanowe umeblowanie, ograniczają się do regularnego przecierania ich powierzchni miękką, wilgotną ściereczką albo gąbką nasączoną delikatnym płynem. Co więcej, technorattanowy komplet może bezpiecznie przezimować na tarasowych deskach. Dodatkowym zabezpieczeniem w okresie jesienno-zimowym okażą się lekkie pokrowce zapobiegające osadzaniu się pyłków, mokrych liści czy kurzu na nieużywanych meblach.

admin