„Nie chcemy oczepin.” Jak zwieńczyć wesele?

7 years ago

Coraz więcej Par Młodych rezygnuje z oczepin jako kulminacji wesela. Twierdzą, że zabawy te są reliktem przeszłości, a na nowoczesnym weselu nie wypada, by dorośli ludzie bawili się jak przedszkolaki. Jednak chcą jednocześnie, by magiczna północ byłą w jakimś sensie zwieńczeniem imprezy, szukają więc alternatywnych rozwiązań. Jakie są najbardziej popularne pomysły, które zastępują klasyczne oczepiny?

Pokaz sztucznych ogni

Bardzo dużo Par Młodych o północy zaprasza gości przed salę weselną, gdzie ma się odbyć pokaz sztucznych ogni. Ładunki są odpalane oczywiście przez profesjonalną firmę, która przygotowuje je tak, aby całość dała spektakularny pokaz. Fajerwerki na wesele to nie tylko niezwykła atrakcja dla gości, ale również spore pole do popisu dla fotografa i kamerzysty. Jeśli mają oni odpowiednie umiejętności, mogą na ich tle uchwycić naprawdę niesamowite ujęcia.

Pokazy barmańskie

Innym pomysłem jest zatrudnienie profesjonalnego barmana. Pojawia się on w sali weselnej wraz z barem, w którym posiada całe zaplecze potrzebne do pracy. W ciągu imprezy serwuje kolorowe drinki ozdobione kawałkami owoców, natomiast o północy może dać szczególny popis swoich umiejętności. Żonglerka butelkami, czy dymiące drinki – to jedne z niewielu „cudów”, które będą mogli zobaczyć goście. Barman na wesele oczywiście powinien być osobą z klasą. Podczas serwowania koktajli będzie również zabawiał gości rozmową, warto więc sprawdzić daną osobę przed imprezą podczas krótkiej pogawędki.

Lampiony

Dużo Par Młodych decyduje się na atrakcję polegającą na wysłaniu papierowych lampionów do nieba. Lampiony są wręczane gościom, a każdy z nich musi osobiście zapalić znajdującą się w nim świeczkę i wypuścić lampion. Ciepłe powietrze sprawia, że lampiony unoszą się wysoko do nieba, a gdy jest ich kilkadziesiąt, robią na tle gwiazd naprawdę ogromne wrażenie. Atrakcja angażuje wszystkich uczestników wesela, ale należy pamiętać, że ogień zawsze sprawia niebezpieczeństwo. Wypuszczania lampionów powinno się więc unikać, gdy w okolicy znajdują się łatwopalne obiekty takie jak magazyny czy stodoły.

admin