Masaż lodem – główne zalety

5 years ago

Salonów masażu jest w Warszawie tak wiele, że każdy z nich stara się czymś innym przyciągnąć do siebie klientów. Najlepsze placówki wzbogacają oferty usług o wyjątkowe, specjalistyczne zabiegi, wśród których coraz częściej pojawia się masaż lodem. Na czym on zatem polega i jak oddziałuje na ciała pacjentów?

Idealna propozycja dla sportowców

Wykonywany w Warszawie masaż lodem jest zabiegiem dedykowanym osobom prowadzącym aktywny tryb życia. Szczególnie często korzystają z niego sportowcy.

Lód potrafi pobudzić mięśnie do regeneracji, przyspieszając ich odnowę. Doskonale radzi sobie także z bólem i wykonany tuż po treningu zmniejsza ryzyko pojawienia się zakwasów. Przy okazji doskonale hartuje ciało i tym sposobem może poprawiać odporność całego organizmu.

Sportowcy regularnie korzystający z masażu lodem są w stanie ćwiczyć więcej, częściej i intensywniej. Każdy salon masażu odpowiednio zajmie się ciałem osób aktywnych fizycznie, przygotowując je do dalszych wyzwań.

Sposób na zwalczenie cellulitu

Problem cellulitu, nazywanego potocznie pomarańczową skórką, dotyczy większości kobiet – nawet tych szczupłych, wysportowanych i zgrabnych. Typowe środki pielęgnacyjne nie są w stanie skutecznie sobie z nim poradzić, ale już salon masażu zrobi to bez trudu.

Skóra nastawiona na działanie lodu zostaje fantastycznie ukrwiona, co poprawia ogólne krążenie. Zabiegi tego rodzaju doskonale dotleniają komórki ciała i potrafią oczyścić je z groźnych toksyn.

Lód nierzadko wykorzystywany jest również w celach odchudzających. Wiele warszawskich salonów masażu dedykuje tego rodzaju zabiegi osobom narzekającym na swoje zbędne kilogramy. Regularne poddawanie się masażom lodem może skutecznie zmniejszyć wagę ciała.

Skuteczna rehabilitacja

Czasem też zabiegi wykonywane z użyciem lodu polecane są osobom przechodzącym przez okres rehabilitacji. Pomagają im szybciej powrócić do dobrego zdrowia.

Lód wykorzystuje się do leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów. Czasem też polecany jest on pacjentom, którzy mają problemy z sercem i chcą poprawić jego ukrwienie, w ten sposób ulepszając działanie całego organizmu.

Ogólnie rzecz biorąc każdy warszawski salon masażu przy okazji pozwala pacjentom w pełni się zrelaksować. A jak wiadomo odprężony organizm nabiera sił i energii do walki z rozmaitymi chorobami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA

admin